Vyhráli jste vysoko nad Plzní a líp už to asi nešlo.
3:0 jsme vyhráli a máte pravdu v tom, že to asi líp už dopadnout nemohlo. Dneska to byl trochu opačný výsledek než v minulém kole proti Boleslavi, kdy jsme taky hráli dobře, ale nic nedali. Dneska nám všechno vyšlo tak, jak jsme si přáli. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.

Mluvíte o týmu, ale vy sám jste se podílel na všech brankách, když jste dva góly dal a na jeden nahrál. Můžete ty góly popsat?
Při prvním mě dobře našel Chram (Chramosta). Šel jsem na zadní tyč, naštěstí to šlo ke mně a dal jsem to hlavou. Druhej jsem trefil jak už dlouho ne, prostě paráda. Pak jsme ještě dali z rohu gól a hrálo se nám dobře.

Výkon celého týmu byl dneska ideální.
Je to tak. Mančaft od začátku šlapal tak, jak jsme si představovali a byl to povedený výkon celého týmu.

Byla to zkušenost z Evropy, že se dá hrát s velkými týmy, což jste dokázali v Rennes?
Možná i jo. Pokaždé si říkáme, že hrát se dá s každým a dneska se to jenom potvrdilo. Tam to byla dobrá příprava i na dnešek.

V Rennes jste dal krásný gól a dneska zase. Přišlo období krásných branek?
V Rennes to vyšlo hezky a i dneska ta šibenice byla pěkná. Takže doufám že jo a věřím, že mi to tam bude padat i nadále.

V Rennes jste nešťastně prohráli a dneska jste výborným výkonem dokázali, že na vás prohra žádné následky nezanechala.
Máte pravdu, zbytečná prohra nás nezlomila. Spíš nás nakopla, že se s nima dá celej zápas hrát. Ve Francii jsme hráli vyrovnaný zápas a dostat v 90.minutě gól je škoda. To, co se tam stalo, byla naše hloupost.

Ve druhé půli jste dominovali a chvílemi to mělo exhibiční nádech.
Pravda je, že jsme byli celý zápas lepší a po třetím gólu jsme se snažili držet míč a zbytečně ho neztratit, což se nám dařilo.

Zdálo se, že vás dneska ani únava z těžkého zápasu neskolila.
Je to tak. Já osobně, ale i podle výkonu dalších, jsem žádnou únavu necítil a přestože měla Plzeň o den víc na rekonvalescenci, tak to na našem výkonu vidět nebylo. Navíc nás čeká, díky účasti v Evropě, ještě hodně takových týdnů a myslím si, že jsme na to připraveni dobře. Hlavně je důležité nepodlehnout tomu, že jsme unavení. A když se pak podaří odehrát takový zápas jako dneska, tak ta únava se z těla dostane rychleji.

Vlastimil Cakl