„Po zkušenostech z utkání proti Olomouci nabízíme lidem bez internetu možnost rezervovat si své místo na páteční utkání s Teplicemi (7.5. od 18 h) přímo na stadionu v infocentru u hlavního vstupu,“ uvedl tiskový mluvčí FK Jablonec Martin Bergman. Pro majitele placených permanentek byl rezervační systém otevřený už v úterý 4. května a v provozu bude do vyčerpání kapacity na webu ticketingového partnera FK, Ticketstreamu.

Permanentkáři mají přednost

Majitel permanentky, který se do vyčerpání kapacity přihlásí k účasti na zápase prostřednictvím referenčního čísla své permanentky (u čárového kódu), obdrží pak do e-mailu volnou vstupenku na utkání. Tou se prokáže u hlavního vstupu na stadion. V omezeném režimu bude pro permanentkáře na jablonecké Střelnici otevřená hlavní tribuna A – východ. Kvůli omezené kapacitě ale nemají nárok na své sedadlo. Registrovat se mohou i držitelé permanentek na tribunu B. „Jiným způsobem, než registrací, nebude možné vstupenku na páteční zápas získat. Každý příchozí se také musí prokázat buď negativním výsledkem RT-PCR testem ne starším 48 hodin nebo negativním POC antigenním testem na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 ne starším 48 hodin,“ uvedl tiskový mluvčí.

Testy na Střelnici

Test mohou získat přímo na místě v budově restaurace Střelnice. Ale musí počítat s tím, že doba obdržení SMS s výsledkem je 15 minut. Pokud se rozhodnou pro testování až na místě, měli by vědět, že jednou za tři dny má každý nárok na test zdarma hrazený ze zdravotního pojištění. Veřejné odběrové místo Střelnice je otevřené každý všední den od 8 do 16 hodin. Kdo nebude mít test, musí předložit certifikát o absolvování očkování – certifikát MZ ČR o kompletně provedeném očkování (obě dávky), od kterého uplynulo nejméně 14 dní nebo doklad, lékařskou zprávu o prodělání covidu v posledních devadesáti dnech. „U vstupu musí také všichni zaregistrovaní odevzdat vyplněný dotazník Covid, který obdrží v e-mailu,“ upozornil Martin Bergman.

Po celou dobu pobytu na stadionu je povinné zakrytí úst i nosu respirátorem minimálně třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu. Pořadatelé doporučují dorazit na stadion včas.