Sezonu začal jako kapitán, po čtyřech ligových kolech je na odchodu. Slovenský záložník Jakub Považanec slyšel z úst jabloneckého majitele Miroslava Pelty, aby si našel nový klub.

Považanec je jedním z těch, o kterých kouč mluvil po vysoké prohře se Spartou (1:5), že dostali potřetí šanci a že je potřeba do toho říznout.

Tiskový mluvčí Martin Bergman popřel informaci o „výměně názorů“ mezi hráčem a trenérem: „K žádné roztržce nebo hádce, ani výměně názorů během jednání mezi trenérem a hráčem nedošlo, stejně tak se v poklidu řešila aktuální situace mezi hráčem a vedením klubu."

Střelec čtvrté branky Sparty Kaan Kairinen.
V premiéře na novém pažitu schytal Jablonec bůra. Na Spartu neměl

A tak se v Jablonci začalo řezat. Látal ukázal na Považance, a ten chce z klubu zmizet. Navzdory tomu, že na konci června prodloužil smlouvu do léta 2024 a odmítl nabídku Banské Bystrice.

Žádnou oficiální nabídku ale Považanec zatím nemá. Uvidí se, co přinesou další dny nebo týdny.

Jablonec potvrdil, že byl Považanec umístěn na přestupní listinu. „Majitel klubu Miroslav Pelta sdělil Jakubu Považancovi, že má svolení hledat si angažmá a klub hráče uvolnil na přestupový trh. Jeho budoucnost se aktuálně řeší,“ uvedl mluvčí klubu Martin Bergman.