Sedmý Liberec bude chtít na hřišti největšího rivala přetrhnout čtyřzápasové čekání na výhru na Střelnici.

„Je mi jasné, že je to podještědské derby, je to dost založené na fanouškovských vztazích. Uděláme vše pro vítězství,“ nechal se slyšet Hornyák, který si uvědomuje, že favoritem je soupeř.

„Jablonec dlouhodobě ukazuje dobrou formu tím, že mají kvalitní kádr. Je tam kupa dobrých hráčů, je to silné mužstvo vyšperkované momentálními výkony Trávníka. Ten bude asi nejnebezpečnější, ale celkově má Jablonec kvalitní mužstvo. Jedinou výhodou může být, že Jablonec hrál těžký zápas v pohárech. Na druhou stranu to ale může být i výhoda pro něj, budou mít v nohách jeden dobrý zápas. Doufám, že si přeneseme bojovnou formu ze zápasu se Slavií a dokážeme ten těžký zápas zvládnout,“ burcoval liberecký kouč.

„O jeho trestu jsem nevěděl. To už mne teda předhonil, když bude na tribuně dva zápasy. Myslím si, že to žádný vliv na mužstvo mít nebude. Tohle velkou roli nehraje, má svoje asistenty, ti vědí, jak to všechno funguje. Takový velký rozdíl to není, když trenér chybí na lavičce," řekl jablonecký trenér Petr Rada.

Derby vypukne v Jablonci v neděli od 17 hodin.