Policisté chystají bezpečnostní opatření, jehož cílem bude zajistit veřejný pořádek, klid a bezpečnost ve městě Jablonec a jeho okolí, zejména v okolí fotbalového stadionu.

„Předpokládáme, že ze strany některých neukázněných příznivců sportovních klubů a diváků dojde v souvislosti s konáním sportovní akce k narušení veřejného pořádku, proto budou v případě páchání výtržností ze strany fanoušků policisté připraveni tyto incidenty ihned řešit,“ řekla tisková mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Úkolem policistů bude mimo jiné zajistit bezpečnost a plynulost v dopravě a informovat veřejnost o omezeních v dopravě, aby nedocházelo ke kolizním situacím.

Kriminalisté i psovodi

Na veřejný pořádek bude dohlížet pořádková jednotka z Libereckého kraje, dále policisté z pořádkové a dopravní policie, kriminalisté, psovodi, policisté z pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a svoji nezastupitelnou úlohu budou mít v bezpečnostním opatření i členové Antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.

„Společně s policisty se do opatření také zapojí i strážníci jablonecké městské policie. Na stadionu bude z důvodu zajištění bezpečnosti také zvýšený počet pořadatelů a pracovníků bezpečnostní agentury, kteří budou pro případ řešení konfliktů neustále v úzkém kontaktu s policisty,“ doplnila Šrýtrová.

Utkání Fortuna ligy mezi mužstvy FK Jablonec a AC Sparta Praha začne na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou v sobotu 12. srpna v 18 hodin.

Je možné, že kvůli zvýšenému pohybu fanoušku z města ke stadionu, mohou nastat momentální omezení, která budou nutná pro doprovod sportovních nadšenců na stadion. „Žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech tomu určených a respektovali dopravní značení a pokynů policistů,“ vyzvala Šrýtrová.

Dopravní situace

Řidiči musí počítat s dočasnou úpravou dopravního značení v ulicích Vrkoslavická a U Stadionu, která bude platit již před zahájením samotného utkání, v jeho průběhu i bezprostředně po jeho ukončení.

„Návštěvníky fotbalového utkání, kteří svá vozidla budou mít zaparkovaná na parkovišti u obchodního centra Kaufland, informujeme také o tom, že bezprostředně po skončení zápasu bude opět pro jejich odjezd z tohoto místa otevřen i boční nouzový výjezd do ulice Masná,“ vysvětlila mluvčí policie. Toto opatření má snížit riziko tvoření kolon na parkovišti při hlavním výjezdu do ulice Turnovská, proto policie řidiče žádá, aby této možnosti výjezdu plně využili.