Tentokrát v Mladé Boleslavi vybíhali jablonečtí fotbalisté k dalšímu utkání FORTUNA: LIGY. Stadion u známých hradeckých lízátek je totiž v rekonstrukci, na jeho místě vyrůstá nová fotbalová aréna. Zápas měl ukázat, zda se na jabloneckých hráčích podepsal náročný zápas v Alkmaaru, kde podali velmi dobrý výkon, i když nakonec bez bodového zisku.

Jablonec šel do vedení

V Boleslavi začali o něco lépe hradečtí fotbalisté, byli aktivnější a častěji na polovině soupeře. Ale do vedení šli Jablonečtí. Ve 13. minutě si domácí obrana neuhlídala na hranici malého vápna Kratochvíla a ten nezaváhal a překonal domácího brankáře Vízka. Jenže radost z vedení hostům dlouho nevydržela.

O šest minut později vyrovnal hradecký Dvořák. Poté se hra vyrovnala, obě mužstva měla několik slibných akcí, další branku ale diváci v první půli neviděli. Hned v úvodu druhé měli domácí štěstí, když Pleštilova hlavička jen těsně minula domácí jejich branku. A Jablonečtí se na začátku druhého poločasu usadili na domácí polovině. V náznaku šance se objevil Nešpor, domácí brankář ale včas vyběhl a balon odehrál.

atletky TJ LIAZ
Družstvo dorostenců LIAZU vybojovalo páté místo na Mistrovství ČR

Jenže z územní převahy se domácí postupně dostávali a v 62. minutě se dostali do vedení. Po zmatku v šestnáctce hostí, když gólman Hanuš se srazil se svým spoluhráčem, se nejlépe zorientoval domácí Král a do odkryté branky skóroval. Hanuš byl poté ošetřován, kontrola u videa neukázala nic proti pravidlům, a tak gól platil.

Hradec hrál v deseti

Jablonec poté střídal brankáře, na místo Hanuše přišel Hrubý. A aktivita hostí pokračovala, snaha o zvrat byla patrná. Navíc domácí Urma fauloval Nešpora a viděl červenou kartu. Hradec byl odsouzený hrát do konec zápasu jen v deseti. A hosté se v 84. minutě i radovali z dosažené branky, jenže gól byl sudí neuznal kvůli údajnému faulu na domácího brankáře.

Ale to ještě nebylo všechno. V 88. minutě zahrál domácí obránce Donát rukou, je rozhodčí odpískal penaltu, ale ještě se pro jistotu vydal k videu! A penaltu odvolal! Donát měl údajně ruku u těla …

Štěstí přišlo v devítiminutovém nastavení

K Jabloneckým se ale přeci jen štěstí přiklonilo. V deváté (!) minutě nastavení z velkého tlaku pálil po přiťuknutí Kubisty dělovku pod břevno Malinský a srovnal na 2 : 2! Jablonečtí si tak z Hradce vezou zasloužený bod.

FC Hradec Králové : FK Jablonec 2 : 2 ( 1 : 1 )

Branky: 19. P. Dvořák (Vašulín), 62. J. Král – 13. Kratochvíl (Pleštil), 90+9. Malínský (V. Kubista)

Karty: 33. Urma (HKR), 44. Soukeník (HKR), 78. Kateřiňák (HKR) – 62. Pilař (JAB), 70. Nešpor (JAB), 78. V. Kubista (JAB) 70. Urma (HKR)

FC Hradec Králové: Vízek – Donát, J. Král, Urma – Mejdr, J. Rada (73. Kateřiňák), Soukeník, F. Novotný – P. Dvořák (90+2. Harazim), Vlkanova (C) (90+6. Prekop) – Vašulín (73. Kubala).

FK Jablonec: Hanuš (67. V. Hrubý) – Haitl (76. Smejkal), V. Kubista, Zelený, Surzyn – Považanec (C) (76. Ali-Abubakar) – Pleštil (85. Malínský), Houska, Kratochvíl, Pilař – Nešpor.