„Zarazil mě vstup do zápasu, v kterém jsme dostali úplně zbytečně dva góly,“ litoval zkušený jablonecký trenér Petr Rada, jehož svěřenci po pěti minutách prohrávali o dvě branky.

 Kouč poražených sledoval zajímavý zápas. „Snížili jsme se, oba celky měly šance. Dukla začíná až v březnu, měla první přípravný zápas a hrála proti lize, byla motivovaná. Mrzí nás, že jsme neuhráli lepší výsledek.“

 Druhý celek nejvyšší soutěže má před pátečním startem na teplických Stínadlech důležitý úkol – dostat do hry zraněné důležité hráče Schranze a Kubistu.

 „Dobré je, že už je stoprocentně zdráv Kratochvíl. Chceme vyhrávat i přáteláky, ale víme, jak to je. Hráči na tom nejsou po kondiční stránce špatně, po těch čtrnácti dnech z toho hráči nevypadnou. Pro mě je důležité, že neproběhla žádná velká obměna kádru a hráči zůstali pohromadě. Nyní už budeme trénovat jednofázově. Trochu nás trápí počasí, nemůžeme být na přírodní trávě, ale pokusíme se dostat do Nymburka na přírodní pažit.

Máme týden na to, se připravit se na ligový zápas v Teplicích,“ dodal po prohrané generálce Rada. 

Jablonecký gól vstřelil ve 12. minutě z penalty záložník Miloš Kratochvíl, jenž se vrací po zranění. „Byl jsem dlouho mimo, ale teď už se cítím dobře. Věřím, že v Teplicích vyhrajeme a budu toho součástí. Už chci taky hrát zápasy, strašně mi to chybělo,“ přiznal po vleklých trablech 24letý středopolař.

 A jak utkání viděl? „Byl to nepříjemný zápas, Dukla hrála dobře odzadu. Oni dobře rozehrávali a gólman jim v tom pomáhal. Je těžké je presovat a napadat, oni z toho dobře vyjíždějí. V tomhle to bylo náročné. Vůbec jsme nechytli začátek a udělali jsme chyby,“ rekapituloval Kratochvíl.

 FK Jablonec - Dukla Praha 1:3 (1:2)

 Branky: 12. Kratochvíl z pen. - 3. Šebrle, 5. Buchvaldek, 70. Souček.

 Sestava Jablonce: Hanuš (46. V. Hrubý) - Holík (67. Haitl), Štěpánek (46. Jeřábek), Zelený (67. Martinec), Krob (46. Podaný) - Hübschman (46. R. Hrubý) - Jovovič (46. Pleštil), Považanec, Kratochvíl (67. Smejkal), Pilař (67. Ikaunieks) - Doležal (67. Chramosta). Trenér: Rada.