Jablonec zůstal v tabulce čtvrtý, Olomouc ve čtvrtém kole po sobě neprohrála a dělí se o pátou příčku s Ostravou.

„Je to škoda, dvakrát jsme vedli, ale dostali jsme dva smolné góly. Jsem zklamaný,“ bědoval trenér domácích Petr Rada.

Spokojený s dělbou bodů nebyl ani jeho olomoucký protějšek, přestože Sigma vyrovnala až v závěru. „Před zápasem bychom bod brali, teď si myslím, že jsme měli na víc,“ řekl Radoslav Látal.

V první půli úřadoval domácí všudybyl Jovović. Černohorský útočník v 19. minutě poslal Jablonec do vedení, když si jeho přihrávku srazil olomoucký kapitán Beneš do vlastní brány. Pak měl Jovović naopak smůlu. Po půl hodině totiž ztečoval olomouckou střelu z dálky za záda bezmocného gólmana Hrubého. Olomouc se tak na Střelnici radovala z gólu po pěti a půl letech.

Ve druhé půli vrátil Severočechům vedení čahoun Doležal, kterému posadil míč na hlavu Jovović. V 84. minutě si ale domácí nechali vítězství vzít. Gólman Hrubý vyrazil centr jen k Pilařovi, který snadno zařídil remízu. V lize skóroval po více než dvou letech.

„Dostali jsme se do vedení 2:1 a následně jsme nevyužili nějaké šance, Sýkorovi chyběl krok. Pak jsme zbytečně ztráceli balony v prostředku hřiště a soupeř z brejků hrozil. V závěru jsme byli potrestaní,“ konstatoval zklamaný Rada.

Látal se po utkání zlobil na neuznaný gól Sigmy. Ještě před brankou na 2:1 totiž Hrubý napálil při výkopu záda Beneše a míč se odrazil do jablonecké sítě. Beneš však podle rozhodčího bránil brankáři ve výkopu. „Nechápu, proč se to neprojednávalo, když je tady video. Náš hráč se jen otočil zády, vyskočil a brankář ho trefil,“ divil se hostující kouč.

Jablonec - Sigma Olomouc 2:2 (1:1)

Branky: 19. Jovovič, 66. Doležal - 31. vlastní Jovovič, 84. Pilař. Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Novák - Adam (video). ŽK: Plšek (Olomouc). Diváci: 2529.

Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Krob - Hübschman - Jovovič (72. Kratochvíl), Považanec, Sýkora - Matoušek (79. Acosta, 85. Chramosta) - Doležal. Trenér: Rada.

Olomouc: Reichl - Hála (72. Texl), Beneš, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Houska, Greššák (75. Nešpor), González (82. Pilař), Falta - Plšek. Trenér: Radoslav Látal.