Třetí Jablonec prohrál jediné z posledních šesti kol a poslední dva ligové zápasy vyhrál. Navíc doma ztratil jediný z posledních patnácti ligových zápasů. Na Spartu se mu však nedaří, když na ni vyzrál v jediném z posledních osmnácti vzájemných zápasů v lize.

„Zápasy proti Spartě, Plzni a Slavii mají určitý náboj. Víme o tom, že teď má Sparta sérii čtyř zápasů bez prohry. Ale my teď také získali body venku. Musíme se dobře připravit a pokusit se doma zvítězit,“ řekl trenér Petr Rada, který na Letné v minulosti působil.

Šestá Sparta ztrácí na Jablonec jen tři body. Pražané vyhráli poslední tři soutěžní utkání bez inkasované branky a drží nejlepší šňůru v sezoně. „Řekl bych, že to bude zápas kola a pro nás hodně důležitý. Jablonec dlouhodobě patří k nejlepším mužstvům v české lize. My bychom se chtěli konečně odlepit z toho šestého sedmého místa a jít nahoru,“ uvedl asistent trenéra Michal Horňák.

V sobotu však kvůli karetnímu trestu nenastoupí klíčový sparťanský záložník Kanga. Jenže ani Jablonec nebude kompletní. Kromě dlouhodobě zraněných bude chybět i stoper Plechatý, který v Jablonci hostuje právě ze Sparty a do vzájemného duelu nesmí nastoupit.

Rozjetý Liberec, který vyhrál poslední dvě kola pokaždé se třemi vstřelenými góly, a navíc postoupil v poháru, čeká v neděli neoblíbená Plzeň. Viktorie od května 2013 se Slovanem v nejvyšší soutěži neprohrála a z těchto čtrnácti utkání desetkrát brala výhru.

Jak si Severočeši povedou v posledním kole před reprezentační přestávkou?