Trenér Rada provedl v sestavě změny: chyběl zraněný Lukáš Masopust, jehož nahradil Uruguayec Acosta, místo Vojty Kubisty se do sestavy vrátil Tomáš Hübschman. Docela překvapivě se na hřišti neobjevil David Hovorka, proti Spartě hrát nesměl, proti Ostravě patřil k nejlepším na hřišti.

Ale mladým stoperům to jde, mají potřebné centimetry, což takhle Davida využít v sestavě jinde? Má to, co většina hráčů ne – tvrdost a důraz v osobních soubojích, občas taky někoho nakopne a rozhodně to na hřišti není hodný hoch. A takové Radův tým potřebuje jako sůl! Na jabloneckou hru se dobře dívá, ale je zatím neproduktivní. Navíc, když dám v 70. minutě gól, tak se snažím soupeře dorazit, což se ve Zlíně nestalo. Fotbal je o gólech a je škoda, že nejsou na hřišti více hráči, kteří jsou prostě v koncovce šikovnější.

Záhadou je, když jeden z nejdražších hráčů Dávis Ikaunieks se na hřiště nedostane. Po letní přípravě by asi v kondici být měl. Jednou v AC Milán si předvolal tehdejší klubový prezident Sylvio Berlusconi trenéra Ancelottiho, protože AC hrál a hrál, góly nedával a blbě se na to koukalo. Od příštího zápasu budeš hrát na dva Carlo, řekl mu, hrajeme pro lidi. Já nevím, Martin Doležal si v pozici jediného útočníka prakticky nekopne, kombinace s ním žádná, odražené míče přebírají pohodlně soupeři, navíc jeho podpora je buď minimální, nebo žádná a většinou neumětelská.

Čest výjimkám: výtečnou akci sehrál Jovovič, když vypracoval šanci Pleštilovi na ofsajdový negól, výborná byla akce Holeše a jeho průnik a nastřelená tyč. Jovovič navíc v úvodu zápasu trefil břevno. Ale těch akcí bylo málo. Navíc se mi jeví, že tým zatím „ucukl“ z jarní kombinace v poli, které pak vytvářely šance a hodně gólů. Tu jarní hru Jablonce si už soupeři dobře nastudovali, stačilo se ve Zlíně dívat, jak byl u krajů vykrýván Jovovič nebo Acosta, protože tato křídelní hra v podání Jablonce byla na jaře skvělá.

Hodně nebožtíků, málo kameníků, pravil klasik ve Vesničce, málo útočníků hodně záložníků platí pro současný Jablonec. Prostě od prvního kola platí, že s ofenzivou musí trenér něco udělat, Jablonec je nyní tým, který bude hrát skupinu evropské ligy a toto je zatím v tomto pohledu málo, dost málo. Kdo si přepnul v sobotu na Olomouc s Plzní, tak musel konstatovat, že to skoro byl jiný sport. Nasazení, rychlé kombinace, souboje, důraz, prostě jiná třída.

S tím se přece v Jablonci nelze smířit! Vím, že to současné vedro je úděsné a docela mě překvapilo, že trenér nevyužil střídání dříve a hlavně, než sázet na to, že to 1:0 ukopu, tak spíše se snažit hrát na půlce soupeře, ne pustit ty dlouhány do vlastního vápna. To byla podaná žádost o inkaso. No a Zlín prostě tu nabídku přijal.

Škoda. Jinak historie se opakuje, svého času při nástupu trenéra Chobota Šrejmovci hráli doma dva zápasy, oba prohráli, pak jeli do Hradce a udělali po 0:0 bod. Ale to se nepřipravovali na Evropu …