Postup favoritovi vystřelil Doležal až tři minuty před koncem. Jablonečtí fotbalisté si po závěrečném hvizdu oddechli a mohou se těšit na páteční los osmifinále.

Zbrojovka na Střelnici vedla po trefě Růska. Kratochvíl rychle srovnal a dvacet minut před koncem dokonal obrat Jovović. Hned vzápětí srovnal Bariš, který dal hostům naději na senzační postup. Blamáž favorita ale odmítl Doležal, který tři minuty před koncem obstaral vítězný gól a Jablonec poslal do osmifinále.

Fotbalisté ostudné vyřazení nakonec odvrátili. Zato fanoušci se nevytáhli, jak tu bývá zvykem. Podpořit svůj tým na pohárové cestě, která vede do Evropy, přišlo pouhých 1 582 diváků!

"Pohár je jiná a specifická soutěž. Brno je pro mě pořád ligový tým, který má svou kvalitu a bojuje o postup. Hráčům jsem poděkoval za postup a předvedenou hru. Jsem rád, že jsme splnili úkol, který jsme měli a tím byl postup," řekl trenér Jablonce Petr Rada.

"Těší mě, že jsme dokázali Jablonci vzdorovat a ve hře se mu v druhé půli i vyrovnat, na druhou stranu je potřeba říct, že Severočeši mají obrovskou kvalitu a zápas asi dopadl, tak jak měl,“ konstatoval kouč Zbrojovky Pavel Šustr.

V úterý postoupily i další prvoligové týmy Teplice, Mladá Boleslav a Olomouc. Už minulý týden si účast v osmifinále zajistily Slavia, Sparta, Plzeň, Ostrava, Liberec, České Budějovice, Slovácko, Zlín, Opava, Dukla Praha a Viktoria Žižkov.

Jablonec - Brno 3:2 (1:1)

Branky: 31. Kratochvíl, 71. Jovovič, 87. Doležal - 24. Růsek, 75. Bariš. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hurych.

Jablonec: Hanuš - Holík (89. Kubista), Plechatý, Břečka, Krob - Jovovič (90.+3 Pilík), Kratochvíl, Považanec, Sýkora - Matoušek (63. Chramosta), Doležal. Trenér: Rada.