Pardubický kouč Jaroslav Novotný hodnotil porážku svého týmu následujícími slovy. „Pro diváka to bylo pěkné utkání. Vyrovnané to bylo v první půli, v druhém poločase jsme měli nějaké šance. Jablonec sehrál pěknou akci, kdy Doležal zakončil a prohrávali jsme. Měli jsme tam nějaké možnosti, kdy jsme mohli srovnat, pak jsme mohli být i šestí. Jablonec má kvalitní mužstvo, na pohárových příčkách je právem. Přeji jim, aby se jim v Evropě dařilo. Našim klukům jsme po zápase přesto poděkovali, byla to fantastická sezona z naší strany. Byli jsme skromní a kluci pracovali perfektně. Musíme být spokojeni. Musíme dál takto pracovat i v příštím ročníku,“ zavelel pardubický trenér.

Jablonecký kouč Petr Rada měl po zápase radost z vítězství 1:0 na horké půdě Pardubic. „Poslední utkání bývají trochu ošidná, ale my jsme k tomu přistoupili velice dobře. První poločas jsme byli aktivnější, měli jsme balon více na kopačkách. Byly tam náznaky šancí, domácí neměli nic až na dva centry. V druhém poločase jsme se nějakých prvních sedm minut zbytečně zatáhli, takže domácí tam měli nákopy a další situace. Pak jsme zase převzali otěže, měli jsme i šance, bohužel jsme je ale špatně vyřešili. Pak jsme ale dali branku po dobré akci, kdy Martin Doležal krásně zakončil. Domácí měli dvě nebezpečné standardní situace, které prolétly celým vápnem, naštěstí je nikdo netečoval. Naše další dvě brejkové situace jsme mohli vyřešit líp, tam jsme měli být klidnější. Domácí vyvíjeli v závěru tlak, ale uskákali jsme to a zvítězili. Ale síly nám v závěru ubývaly. Byli jsme tu ve čtrnácti lidech, bez reprezentantů, vykartovaných a zraněných. Hráčům musím poděkovat, že to zvládli,“ pochválil své svěřence kouč Rada.

Jak jablonecký kouč přijal, že jeho dva útočnici skončili v soutěži o krále střelců těsně pod samotným vrcholem? „Je to škoda, ale čtrnáct branek Doli (Martin Doležal) a Schranz třináct, to je velká porce a skvělá vizitka našich útočníků. Martin se trefil i dnes, jarní část měl celkově excelentní, vyhrával nám zápasy. Škoda, že mu to dneska nevyšlo, Hložek a Kuchta ho předskočili,“ ohlédl se za soubojem střelců Rada.

Jeho svěřenci teď nastoupí na dovolenou. „Hráči si jí zaslouží, hráli do posledního dechu. A je to dovolená zasloužená, půjdou na ní po dobrých výsledcích,“ zakončil Rada.