Pod větší tlak se jim však hosty z Jablonce dostat nepodařilo, první, velká šance přišla až ve dvacáté deváté minutě, kdy se v dobré pozici ocitl Suchan, hostující brankář Fendrich ale jeho pokus na dvakrát kryl. O čtyři minuty později již tak úspěšný nebyl. To dostal přihrávku do běhu domácí Ondrášek a prostřelil vybíhajícího gólmana hostí. Chvíli se sice čekalo na vyjádření VARu, ale gól platil.

A domácí naděje vzrostly o pět minut později, když z velmi podobné situace skóroval Tranziska a Dynamo vedlo 2 : 0. Z tohoto vedení se však Budějovice neradovaly déle, než dvě minuty a Náprstek z malého vápna nedal domácímu brankáři šanci – 2 : 1. Domácí obdržená branka zaskočila, Jablonečtí naopak převzali iniciativu a ve 43. minutě byli odměněni vyrovnávací brankou! To brankářem vyraženou střelu Polidara vrátil do sítě domácí branky Kratochvíl. Do kabin tak odcházely týmy za vyrovnaného stavu.

Jablonec - Pardubice
Fanoušci odpustili. Liga je v Jablonci zachráněná

V úvodu druhé půle měli nejprve příležitost hosté, ale Náprstek pálil mimo. V 54. minutě pak došlo ke kuriózní situaci, když se jablonecký brankář srazil se spoluhráčem, oba zůstali ležet a před budějovickými hráči byla prázdná branka. Tu však Trenziska přestřelil! Ve zbývajícím čase se snažily oba týmy strhnout na svoji stranu vítězství, šance přišly až v závěru. Ale ani jedna z nich, ať domácích nebo hostů, změnu stavu neznamenala. Jablonečtí si tak z jihu Čech vezou bod a Budějovice budou do konce bojovat o to, aby neskončily na posledním místě, které znamená přímý sestup.

Pro českobudějovického kouče Jiřího Lercha byl bod s Jabloncem málo. „Věděli jsme, že Jablonec je kvalitní tým s kvalitními hráči. Připravili jsme se na to, ale trochu nás v začátku zaskočili svým rozestavením. Prvních dvacet minut nás dostávali pod tlak, až pak jsme na to nějak zareagovali. Poté jsme se dostali do dvougólového vedení. Ale pak přijde to, co nás provází celé jaro – dostáváme hloupé góly! Za ty góly v naší síti si můžeme sami, protože za šest minut prohospodaříme dvougólové vedení. V druhém poločase jsme hráče nabádali, aby hráli furt trpělivě. V závěru nám tam trochu chybělo štěstíčko, protože nějaké příležitosti jsme tam měli. Jablonec tu ale podal skvělý výkon a řekl bych, že byl po Spartě asi nejlepší mužstvo, které tady hrálo,“ vysekl poklonu našim barvám českobudějovický lodivod.

Jablonecký trenér Radoslav Látal bod ze Střeleckého ostrova bral. „Viděli jsme tu zajímavé utkání. Prospali jsme prvních dvacet minut, hráli jsme v nich naivně a laxně. Hlavně od stoperů přicházely pomalé přihrávky. Budějovice čekaly na brejky a dva jim tam vyšly. Nabádal jsem hráče, že hra je pomalá, chybí náběhy za obranu i kolmé přihrávky. Pak přišly dva centry za obranu a hned jsme z toho těžili. Druhá půlka byla nahoru dolů, už jsme tam měli náběhy i potřebné hráče k tomu. Bylo to otevřené utkání a zajímavé pro diváky. Dali jsme ještě jeden gól, i když z ofsajdu, ale to je přesně ta hra, kterou chceme praktikovat. S bodem jsme spokojeni,“ uvedl po zápase Látal.

Jablonecký kouč slíbil, že s podobnou vervou jako na jihu Čech se budou jeho svěřenci prezentovat i v posledním kole proti poslednímu Zlínu. „Nic nepodceníme. Budeme takhle stejně hrát i doma. Víme, že sezona to nebyla z naší strany dobrá a našim fanouškům něco dlužíme. K zápasu se Zlínem přistoupíme stejně,“ pravil jablonecký kouč.

Další dotaz novinářů směroval k útočníkovi Náprstkovi, kterému se v posledních kolech velmi daří gólově. „Matěj měl velkou smůlu. Měl velmi dobré přípravy, ale vždy když jsme ho potřebovali, byl zraněný nebo nemocný. O šanci tak několikrát přišel. Teď se nám konečně uzdravil a po kondiční stránce je výborně připravený. Vypadá velmi dobře a v nadstavbě nám to ukazuje. Má vynikající levou. Je to mladý kluk, s kterým můžeme pracovat a do budoucna to bude velmi zajímavý hráč,“ zakončil tiskovou konferenci v Českých Budějovicích Látal.

SK Dynamo České Budějovice : FK Jablonec 2 : 2 (2 : 2)

Branky:  33. Ondrášek, 36. Tranziska – 38. Náprstek, 43. Kratochvíl