Vaňovská nabídka dokáže uspokojit i nejnáročnější jedlíky, neboť hned u hřiště je hospoda, a tak zde kromě tradičních stánkařských pochutin nabízí i další jídla, která si na fotbale jen tak nedáte. Ve venkovním posezení tak hodují milovníci utopenců, během zápasu kolem proběhnou děti s krabicí s pizzou, u grilu stojí lidé frontu na hermelín či klobásu. K té je k mání kromě dostatku chleba i křen nebo dva druhy hořčice, ceny jsou tradiční, 50 korun.

„Máme i speciality, dneska je to pstruh na bylinkách,“ láká Traista na netradiční kulinářský zážitek, který je vůbec nejspíš na stadionech po celé republice unikát. To se prostě musí vyzkoušet! Cena je pochopitelně o něco vyšší, než za běžný sortiment na grilu, za 150 korun ale dostanete jídlo, na které byste se nestyděli pozvat ani méně náročnou přítelkyni na večeři. „Dneska jsem je bral čerstvé v Makru. Skočím k tomu připravit lehký salát,“ informuje zdejší šéf na grilu, zatímco hodí na rošt rybu v alobalu a zmizí v útrobách hospody.

Ruprechtice v modrém porazily v I. A třídě hosty z Desné 3:1.
FOTO: Byl to boj až do konce. Přesto Ruprechtice v I. A třídě Desnou zdolaly

Po chvíli se vrací s pořádnou miskou výborně dochuceného zeleninového salátu, za pár minut se na talíři u grilu objeví miska s bylinkovým máslem. „To je domácí, dáváme tam mimo jiné tymián, stejně jako dovnitř ryby. Není na tom nic těžkého,“ pochlubí se obsluha. Po chvíli už je na hotový i pstruh s opečenou bagetou, nutno říct, že sám celou porci člověk jen těžko sní. Když vidí místní „šéfkuchař“, že nám opravdu chutnalo a odcházíme opravdu spokojeni, rozloučí se jednoduše: „O důvod víc, abyste příště přišli na fotbal do Vaňova znovu, ne?“ No, vzhledem k lidovým cenám a nabídce, kdy potěšíte nejen vlastní náročné chuťové buňky, ale i děti či přítelkyni nebo manželku, není další návštěva v budoucnu rozhodně vyloučená!

Mapka fotbalový bufet.Zdroj: Deník

PLAVY
6. 10., 15:30: Sokol Plavy – Spartak Rychnov (I. B třída)
Pití: káva, čaj, limo, pivo
Jídlo: grilovaná klobása, brambůrky i sladkosti
Dobré parkování, posezení u občerstvení, v případě špatného počasí v příjemné restauraci s televizí

ZÁSADA
6. 10., 16:00: Zásada – Lučany B (okresní přebor)
Pití: velký výběr alko i nealko nápojů
Jídlo: samé dobroty, hlavně výborná uzenina
Pro fanoušky výborné zázemí, zastřešené sezení, sociální zařízení, vedle fotbalového hřiště multifunkční sportovní areál pro dospělé i děti

RYNOLTICE
6. 10., 15:30: Rynoltice – Semily (I. A třída)
Jídlo: kvalitní ďábelské klobásy z udírny
Pití: velký výběr nealka a točená kofola, pivo Kozel 11
Děti si hrají na fotbalisty za brankou. V sousedství je kurt na beach volejbal.

LIBEREC
VTJ Rapid Liberec, I. A třída.
Neděle 7. října od 15.30 hodin: Rapid - Krásná Studánka.
Jídlo: párky a párky v rohlíku, opečená klobása
Pití: lahvové pivo Kozel 11 a nealko Birell
Vedle jsou betonové kurty na nohejbal a volejbal a také hřiště s umělým povrchem. Vše v areálu Svojsíkova u Alberta.

PĚNČÍN
6. 10., 15:30: Pěnčín - Lokomotiva Česká Lípa (I. B třída)
Jídlo: Krejcarovy klobásy z udírny, studená kuchyně včetně tataráku z restaurace Na trestné. Sušenky všeho druhu
Pití: Svijany 11, rozlévané nealko
Pro ty, které fotbal moc nezajímá je k dispozici tenisová zeď a tenisové kurty, víceúčelové hřiště s umělým povrchem a dětské hřiště.