Jenišovice – Už v sobotu dvacátého srpna začnou krajské a okresní fotbalové soutěže. V I.B třídě skupiny západ bude bojovat také áčko Jenišovic. Béčko se zapojí do okresního přeboru. A jak se v Jenišovicích hráči A týmu na soutěž chystají?
NOVÉ POSILY UŽ MAJÍ
„Posily jsme už nakoupili a ještě posilujeme dál. Výhledově ještě uvidíme. Přicházejí k nám například z turnovské divize Cejnar, Randák, Hurt, Poláček a Vavřich. Ze Sedmihorek možná ještě přibude Holý. Jednali jsme také o dvou dorostencích. Ze Stružnice k nám jde na přestup Dlouhý. A ještě z Turnova k nám přijde také Jíra," vyjmenoval plánované změny před zahájením přípravy trenér Petr Randák. Podotkl ale, že takové změny stojí také velké finance.
STOJÍ TO HODNĚ PENĚZ
Do určitého termínu musejí týmy akceptovat tabulkové hodnoty hráčů, takže je potřeba plánovat hodně dopředu nebo případně využít smlouvy o přestupu. „Ke změnám jsme museli přistoupit, protože chceme hrát vršek tabulky a bojovat o postup. Ale jsou to také velké náklady. Věřím, že pro některé amatérské kluby mohou být takové podmínky doslova i vražedné, pokud nemají sponzora. My jsme právě díky němu peníze k dispozici měli," oddychl si trenér áčka a připomenul, že ceny hráčů nejsou zanedbatelné. „Třeba takový gólman podle tabulek stojí až třicet tisíc, další hráči přes čtyřiadvacet. Nás to tedy stálo dost," uvedl Petr Randák. „Ještě, že dnes už je možné si i hráče pořídit i na splátky," uvedl ještě důležitou informaci.
AMATÉRŮM NIC NEDAJÍ
Nad novým systémem ale kroutil hlavou s tím, že mu některé věci do hlavy opravdu nejdou. „Profesionálním týmům, které mají sponzory, se hostování umožňuje. U amatérských taková možnost skončila. Musí využít přestup podle tabulek. V dovětku se jen říká, že lze ještě použít dohodu mezi kluby. Což ale vždycky nevyjde, když tam nejsou rozumní lidé. Hráč potom sice chce hrát, ale klub mu to vlastně neumožní. A tak je to pak leckdy problém," zdůraznil jenišovický kouč.
GÓLMANA SI KOUPILI
Jeho tým nejvíce na novou sezónu posílil hlavně obranu. Chtějí tam mít hráče, na které je spolehnutí. A David Holý se na tomto postu trenérovi líbil. Gólmana mají stejného, ovšem museli si ho koupit. „Hurt a Jíra by měli být náhradou za Banghu, ten přejde do středové pozice k Matěji Randákovi. Levou stranu bude hrát Marek Randák, pravou Hurt. Vpředu zůstane nejlepší kanonýr Míra Vavřich. Toho jsme si udrželi. S ním v útoku nastoupí kapitán Zdeněk Kalousek," vyjmenoval alespoň částečné změny na postech Petr Randák. K dispozici bude mít dostatek hráčů, tak se o jejich obsazení bát nemusí. Teď už bude záležet jen na hráčích samotných.
A jaké mají Jenišovičtí plány? „Novinkou je, že B třídy skrouhli na dvanáct mužstev. Hraje se podzimní část a nástavba a na jaře se tabulka rozdělí na šest mužstev, které hrají o postup a zbylé o sestup. Chceme se držet mezi prvními třemi v bojích o postup. Podzim ukáže. Když nahrajeme hodně bodů a budeme na tom dobře, pak se dá už přemýšlet, co dál, jestli se něco povede navíc, " vyjmenoval konkrétní cíle trenér Petr Randák.
V SOBOTU UŽ HRAJÍ
Trenér věří, že do podzimních fotbalových bojů mají kvalitní áčko, které stoprocentně potrápí třeba tým Holan nebo další těžké soupeře jako je Mimoň, která sestoupila z A třídy. „Mám tušení, že je v soutěži dost silných mančaftů a uvidíme zajímavé zápasy. Bylo mi líto dvou sestupujících, Hrádku a České Lípy, ty si to nezasloužily. S takovým bodovým ziskem, který měli, to byla celkem rána," řekl Petr Randák.
Teď už jsou Jenišovice v plné přípravě. V sobotu 6. srpna hrají doma od 17 hodin první přípravné utkání s Horní Brannou. A nemusejí se obávat, že by nepřišli domácí fanoušci.