Krajské i okresní fotbalové soutěže skončily a hráči po zásluze pár týdnů odpočívají. Stejně je tomu teď i v pěnčínském fotbalovém klubu. Na prázdniny se jim ovšem odcházelo zvesela. Ve své soutěži, v I.B třídě skupiny Východ zvítězili. Do vyšší soutěže ale postoupit nechtějí, nejen z finančních důvodů. Čekalo by je doplnění kádru, který je teď, pro I.B třídu, ale ideální.

Statistika hovoří: z šestadvaceti zápasů jich jednadvacet pěnčínský tým vyhrál. Nikdy neremizoval a jen pětkrát si z duelu body nepřivezl. V jarní sezóně byli nejlepšími střelci Balásek a Pumrle, kteří vsítili soupeřům po devíti gólech. Hned za nimi s osmi skončil Zapadlo. Z šestadvaceti utkání za svůj tým nejčastěji bojovali Hušek a Matějček P., nastoupili oba dvacetkrát.

Předváděné fotbalové výkony rozhodčí nejčastěji ocenili žlutou kartou u Pleštila a Pumrleho, každý ji dostal pětkrát. Utkání se neobešly ani bez červených. Jejich majiteli se jednou stali Chlomek a Záveský.

Čekali víc diváků

Co pěnčínské hráče i vedení klubu mrzí je, že na fotbal si najde cestu jen velmi málo diváků. Fandit domácímu týmu jich přišlo na jaře osm set čtyřicet. Pěnčínský fotbalový klub patří k těm, které se mohou pochlubit příjemným zázemím a kvalitní hrací plochou. Je tedy s podivem, že domácí nemají ve své obci větší podporu fanoušků. To na hřištích soupeřů se na zápasy s Pěnčínem přišlo podívat jeden tisíc sto padesát.

Muži áčka trénovali pod taktovkou kouče Stanislava Karely. Vedoucím týmu byl Luděk Mastník.

V klubu nechybí ale ani dorostenci, ovšem s jejich výkony nebyli jak prezident klubu, tak trenér Eduard Brečko a vedoucí týmu Libor Votoček spokojení. Chyběla jim disciplína a obětavost dorazit na trénink a nastoupit do zápasu kdykoli je třeba.

Také žáci vyhráli

Na Pěnčíně vsázejí také na mládež. Tým žáků vede prezident klubu Jaroslav Strnad. A ten dovedl mladší žáci k prvnímu místu okresního přeboru v sezoně 2014/2015.

Starší žáky na Pěnčíně nemají. Takže pro své úspěšné svěřence hledá trenér Strnad pokračování jinde. Pochlubit se ale mohou přípravkou, o které mezi dětmi zájem je a kterou vedou Pavel Kurfiřt a Jiří Najman. Žádný fotbal se také neobejde bez obětavých lidí, bez funkcionářů, kteří pomohou kdykoliv. A v pěnčínském klubu jsou to Jiří Najman st., Miroslav Lang, Miloš Havlík a Pavel Paldus. Tito lidé k fotbalovému dění na Pěnčíně patří. Přidají ruku k dílu za každých podmínek. Prostě, je na ně spolehnutí.

V obci je o pěnčínském fotbale ale vědět. O to se stará tiskový mluvčí Jiří Najman junior. A ten také zásobuje pravidelnými informacemi tisk.