Co pro vás tento přestup znamená ve tvé kariéře?

Samozřejmě je to pro mě nová výzva, na kterou se velmi těším. Vybral jsem si tuto cestu, protože si myslím, že je správná. Česká liga je trochu někde jinde než slovenská. Chtěl bych poděkovat Slovanu Bratislava, že jsem tam mohl působit. Teď se musím dát dohromady.

Jaké máte očekávání od angažmá v Jablonci?

Jako v každém klubu bych chtěl získat nějaký pohár. To je pro každého výjimečná věc. Hlavně se chci ovšem prosadit a střílet góly. Tím pomoct celému Jablonci vyhrávat a ukázat fanouškům, že na to kluci mají.

Jaký byl začátek vaší fotbalové kariéry?

Začínal jsem na východním Slovensku, odkud pocházím. Bylo to v Lipanech. Pocházím z malé dědiny Libotína, která leží jen kousek vedle. Tam jsem hrál od pěti let a potom jsem přestoupil do Ružomberoku. Tam jsem byl šest let a odehrál jsem čtyři roky v áčku. Beru to tam stále jako svůj domov, mám tam rodinu. Následně jsem přestoupil do Slovanu a teď jsem tady v Jablonci.

Teď jste momentálně na marodce. Jak to s vámi vypadá v nejbližších týdnech?

Po měsíci jsem měl kontrolu, kde mi doktor řekl, že tak tři týdny by se to mělo ještě hojit a potom můžu začít běhat. Ale v tréninkovém procesu jsem neustále, kromě běhání samozřejmě. Chci se dát co nejdřív dohromady, abych mohl klukům pomoct.

Když jste přišel do kabiny, znal jste někoho?

Poznal jsem Tomáše Wágnera nebo Petra Jiráčka. Možná jsem nikdy proti nim nehrál, ale někteří kluci hráli i jinde, kde jsem je potkal. Věřím, že do party zapadnu, sedneme si, budu klukům pomáhat a věřím, že i oni mně.

Už jste proti Jablonci hrál na turnaji v Čelákovicích. To vás určitě nenapadlo, že o rok později budete už v jabloneckém týmu, že?

V té chvíli mě to určitě nenapadlo. Ale takový je fotbalový život. Jsem rád, že jsem v novém působišti, kde naberu nové zkušenosti a věřím, že je předám dál klubu a pomůžu jabloneckému týmu k co nejlepším výsledkům.

Autor: fkjablonec.cz