První lednový víkend se dívčí přípravka FK Jablonec zúčastnila halového turnaje chlapeckých týmů, který pořádal i hostil Železný Brod. Při sedmi účastnících se hrálo férovým systémem každý s každým. A jablonecká nejmladší děvčata za mohutného doprovodu starších spoluhráček ze žákyň i dorostenek, rodičů a širokého realizačního týmu na palubovce zářila.

Kluků se nezalekly

Do turnaje vstoupila úvodní remízou s FK Velké Hamry 0:0, poté zaskočila favorizovaný Sokol Doubí další remízou 2:2, když v průběhu duelu již prohrávala 0:2, ale dva góly Terezy Přibylové v mohutném finiši přece jen nakonec vynesly cenný bod. Vyrovnaný zápas svedla děvčata i s konečným celkovým vítězem, který během turnaje nepoznal přemožitele, Dolnobousovským SK, kterému však přece jen podlehla 0:2. Druhá polovina turnaje pak již byla v podání mladých Čertic jen tříbodová. Se Sokolem Tesla Stráž nad Nisou sice dívky prohrávaly 0:1, ale potom začal úřadovat jejich útok a po vyrovnání Agátou Růžičkovou se opět ještě dvakrát střelecky prosadila i Tereza Přibylová a na světě byla výhra 3:1.

Daly jim i hattrick

Následné derby s chlapci FK Jablonec mohlo děvčata posunout do reálných bojů o medaile. A holky se této nelehké výzvy nezalekly a jabloneckým klukům uštědřily po čistém hattricku Agáty Růžičkové porážku 3:0. A to v souladu s ostatními výsledky znamenalo, že si to v posledním duelu turnaje rozdaly s domácím TJ FK ŽBS Železný Brod o celkové 2. místo.

Medaile pro Čertice

A zápas svému významu také herně odpovídal. Na obou stranách se hrálo se zápalem a nasazením, protože jen vítěz bral stříbro a pro poraženého zbyla nepopulární medaile bramborová za 4. místo. Po dramatickém průběhu nakonec naplno vytryskla radost v početném táboře jabloneckých Čertic. Agáta Růžičková jako jediná na hřišti dopravila míč do branky soupeřů a díky výhře 1:0 slaví jablonecká děvčata premiérové medaile v přípravce. Za jablonecké Čertice ,které hrají pod hlavičkou FK Jablonec, se v hracím poli představila tato úspěšná děvčata: Rebeka Gherman Krisztina Růžičková, Lenka Kopalová, Tereza Přibylová, Agáta Růžičková, Anna Halamová, Anežka Havránková, Adina Růžičková a Eliška Havránková.

Makaly i v oslabení

Trenér Jan Štol dodal: „Úspěch je o to cennější, že hned po druhém odehraném utkání musela pro zranění kotníku ze hry odstoupit kapitánka týmu Kiki Růžičková a její vynucenou absenci dokázaly střídající hráčky zacelit! Kiki samozřejmě přejeme brzké uzdravení. Děkuji za nadšený výkon všem holkám, jsou skvělé. Zvláštní poklonu potom skládám Lence Kopalové, která byla ve hře famózní! A nemohu při děkování opomenout také naše přítomné fanoušky. Jejich tábor byl velký, na své mladší spoluhráčky se přijely osobně podívat i jejich starší vzory ze žákyň a dorostenek, nechyběli rodiče ani další rodinní příslušníci a o servis během turnaje se staral skoro celý realizační tým úseku žen FK Jablonec. Všem patří můj velký dík!"

A kolektivní úspěch ještě zvýraznila i ziskem nejprestižnější turnajové ceny Agáta Růžičková, která byla pořadateli vyhodnocena jako nejlepší hráč turnaje.