Fit Studio Jany Boučkové existuje už pětadvacet let. Nabízí své služby v Železném Brodě a v Semilech. Na startu jeho činnosti tehdy také Amfora v Brodě hrála. Uplynulo čtvrt století a je v Brodě zase. A zase díky Janě Boučkové. Akční podnikatelka už zorganizovala tolik akcí, že by z nich byl pořádně dlouhý seznam. A navíc nekonečný. Sotva jedna skončí, další už se chystá. Jana připravuje aktivity, nejen cvičební, pro všechny věkové kategorie.

Další taková vypukne už v neděli 16. června v 10.30 hodin na fotbalovém hřišti v Železném Brodě. A přijít mohou opět návštěvníci od 0 do 100 let.

Kluci ze ZŠ Mozartovka si v Olomouci na finále Mc Donalds Cupu vedli výborně.
FOTO: Hřiště pro repre tým obsadila Mozartovka

Do Brodu si totiž přijede opět zahrát pražská Amfora, fotbalový mančaft složený z hvězdných uměleckých jmen zpěváků, herců, sportovců a dalších. A proč právě do Železného Brodu? „Tenkrát před pětadvaceti lety to byla charitativní akce pro Vojtu, který měl velmi poškozený zrak. Právě na finále soutěže MISS Aerobik jsem se seznámila s Karlem Šípem a Petrem Salavou a dalšími členy Amfory. Ti moje pozvání tehdy i tentokrát přijali. Akci připravujeme společně s železnobrodskými fotbalisty a má i letos charitativní myšlenku. Vybrané vstupné se rozdělí na činnost mládež ve fotbalovém klubu a na děti, které sportují u mne. Cílem je hlavně zvednout děti od internetu a sociálních sítí a přilákat je ke sportu,“ vysvětlila historii i jasný cíl akce Jana Boučková.

A že nemyslí jen na děti, to vysvětlila hned vzápětí. „V sobotu je přece Den otců, tak je to od nás také dárek pro všechny tatínky. Mohou vzít rodinu a vyrazit na fotbal. Na výsledku tolik tentokrát nezáleží. Záležet bude hlavně na lidech, kolik jich na zápas přijde a podpoří tím sportovní činnost mládeže,“ uvedla organizátorka.

NASTOUPÍ I STAROSTA

Za Brod se v utkání představí stará garda, chybět nebude starosta Ivan Mališ a další místní sportovci. „Podmínkou Amfory je, že mužstvo musí mít v průměru padesát let, takže proto proti nim nenastoupí třeba místní áčko. Výsledek není zase tak důležitý. Nejdůležitější bude pro nás vybraná částka a to, aby se lidé dobře pobavili. Máme připravený bohatý doprovodný program. A také Amfora s sebou přiveze nějaké překvapení,“ připomněla hlavní pořadatelka.

Pro děti už bude k dispozici také přehled aktivit, které Fit studio Jany nabídne od září. Rodiče se mohou zeptat na to, co je zajímá, přímo Jany Boučkové. Zastoupení bude mít i místní fotbalový klub, který také mohou zájemci oslovit.

Volejbal. Ilustrační snímek
V hale hrají ženy Evropskou ligu volejbalu, kola zamíří do Jizerek

„Snažíme se na činnost dětí získávat peníze různými dotacemi, které nám pak pomohou umožnit bohatou činnost pro všechny nebo sportování dětem z dětského domova zdarma. Program máme také pro děti ze sociálně slabých rodin, kde je poplatek snížený nebo vůbec žádný. Chceme pro děti vytvářet stále lepší podmínky k tomu, aby se ke sportu vrátily nebo s ním začaly. Jsem ráda, že město Železný Brod naši akci podpořilo. Zveme proto v neděli všechny lidi k nám do Brodu na fotbal,“ dodala Boučková.

KDO HRAJE ZA AMFORU

Fotbaloví internacionálové: Jan Berger, Přemysl Bičovský, Karol Dobiaš, Jan Fiala, Michal Jiráň, Tomáš Panenka, Petr Rada, Pavel Steiner
Herci a zpěváci: Jan Čenský, Vojtěch Havelka, Stanislav Hložek, Vladimír Hron, Matěj Merunka, Zbyněk Merunka, Pavel Poulíček, Petr Salava, Václav Tittelbach, Jiří Zonyga
Hudebníci: Oleg Sokolov a Pavel Větrovec
Čestný výkop: Tereza Kostková, Jitka Zelenková, Jiřina Bohdalová
Rozhodčí: Pavlín Jirků