FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Do FORTUNA:LIGY přímo postoupila pražská Dukla, která mezi elitou vystřídá Zlín. Karviná a České Budějovice zůstávají i přes účast v baráži v první lize, protože byly úspěšnější ve dvojzápase s Vyškovem a Táborskem. Olomouc coby rezerva Sigmy postoupit do baráže nemohla. Sestup si již v dřívějších kolech stvrdila Kroměříž, kterou ještě doplní Příbram.

Momentka z utkání Stráž pod Ralskem - Višňová. | Video: Jiří Dozorec

Postup: Dukla Praha
Sestup: Kroměříž, Příbram

ČESKÁ FOTBALOVÁ LIGA

Do finálového utkání o postup do druhé ligy se dostaly vítězné týmy obou skupin. Z „áčka“ Slavia Praha B a z béčka Slovan Velvary. Postup si nakonec vybojovala slávistická rezerva. Díky tomu, že z F:NL sestupuje pouze jeden český tým (Příbram), tak z ČFL sestupují tři týmy.

Ve skupině A to je Králův Dvůr a ve skupině B Přepeře. Třetím sestupujícím jsou nakonec Karlovy Vary, které skončily v A skupině na patnáctém místě a měly méně bodů, než Česká Lípa, patnáctý tým „béčkové“ skupiny.

Postup: Slavia Praha B
Sestup: Králův Dvůr, Přepeře, Karlovy Vary.

DIVIZE

Z divize A postupuje Petřín Plzeň, v divizi B pak postup nakonec urval Chomutov. Ze skupiny C postoupilo Ústí nad Orlicí a také Benátky nad Jizerou.


Co se týče sestupů, tak z divize bude definitivně sestupovat devět týmů, tři z každé skupiny. V „áčku“ jsou to Klatovy, Tachov a Katovice. Skupina B nejvíce zajímá Ústecký kraj. Dolů jde Cheb a Louny a Nespeky. V „céčku“ jasně sestupuje Letohrad, Spoje Praha a nakonec také Čáslav.

Fotbalisté Jablonného v Podještědí (pruhované dresy) doma porazili Kamenici 5:3. | Video: Jiří Dozorec

Postup: Petřín Plzeň, Chomutov, Ústí nad Orlicí, Benátky nad Jizerou
Sestup: Klatovy, Tachov, Cheb, Louny, Nespeky, Letohrad, Spoje Praha, Katovice, Čáslav.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Fotbalisté Hrádku nad Nisou vyhráli krajský přebor a kývli na možnost postupu do divize. Do I. A třídy naopak sestupuje poslední Rapid Liberec. „Z Ústeckého kraje k nám přešel Vilémov a také Šluknov. Takže od nové sezony se bude hrát krajský přebor se 16 účastníky,“ řekl Deníku Zbyněk Poppr, sekretář LKFS.

Postup: Hrádek nad Nisou
Sestup: Rapid Liberec

I.A TŘÍDA

Vítězem I.A třídy je Sokol Pěnčín, který si tak zajistil právo postupu do krajského přeboru. „Po hlasování hráčů se nakonec Pěnčín rozhodl pro postup. Bělá, která skončila druhá, nám potvrdila, že v další sezoně bude hrát také krajský přebor. Co se týče sestupu, tak sestupuje poslední Krásná Studánka,“ konstatoval Poppr.

Ze soutěže se dobrovolně odhlašují Žibřidice. „Žibřidice nepřihlásily pro další rok žádnou krajskou soutěž, v novém ročníku budou hrát nejnižší okresní soutěž. Přidaly přihlášku jak do okresu Liberec, tak do okresu Česká Lípa,“ podotkl

Postup: Bělá, Sokol Pěnčín
Sestup: Žibřidice, Krásná Studánka

I. B TŘÍDA

Z I.B třídy budou postupovat celkem tři týmy „Na západě je to jasně Arsenal Česká Lípa B, z východu to ohlásila Jilemnice. Z druhého místa západní skupiny se k nim přidá Jablonné v Podještědí,“ řekl Poppr. Sestupovat by měly dva celky, které obsadily poslední místo. Na západě to je Nové Město pod Smrkem, na východě pak Jablonec nad Jizerou.

Právě ve východní skupině je ale menší problém. „Přihlášku nepodaly Přepeře B. Dokonce hrozí, že bychom měli pouze třináct účastníků. Existuje možnost, že se nakonec může zachránit i Jablonec nad Jizerou,“ pokýval Poppr hlavou.

Ten také prozradil, které týmy kývly na postup z jednotlivých okresních přeborů. „Z okresu Liberec podal přihlášku tým Jokers a Mníšek. Z Jablonce pak Jenišovice a Josefův Důl. Na Semilsku nikdo zájem o postup nemá. Ještě řešíme Českolipsko, kde bylo osloveno vítězné Jestřebí. Tam jsme si dali termín do pátku 21. června,“ dodal Zbyněk Poppr.

Postup: Arsenal Česká Lípa B, Jilemnice, Jablonné v Podještědí
Sestup: Jablonec nad Jizerou, Nové Město p. S.