Andy padl v derby s Alfou

Liberec, Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Druholigové futsalové derby v jablonecké hale přineslo překvapení na úkor favorita.

8.12.2009

Mistrovské utkání, derby, mezi SK Alfa Liberec a Andy Liberec, které se hrálo na palubovce Městské haly Corny v Jablonci nad Nisou.Foto:

Futsalové derby libereckých týmů, ve kterých nastupuje celá řada jabloneckých fotbalistů, ve II. lize mělo překvapivého vítěze. Vedoucí celek soutěže Andy prohrál s Alfou, takže se v tabulce na něho dotáhl plzeňský Indoss. A to na jeden bod.

Alfa Liberec - Andy Liberec 5:3 (3:1)
V opatrném začátku ani jedna strana nechtěla udělat chybu. Takže se hrálo opatrně. V 15. minutě se konečně změnilo skóre, a to zásluhou Betyara z Andy. Andy se pak zbytečně hnal dopředu. Také proto měli hráči Alfy několik šancí, ale špatně vyřešili finální přihrávky, když měli brejky tři na dva i na jednoho.

Přesto se tři minuty před koncem gólově prosadil Krejčík, který v minutě vstřelil dvě branky. Dílo zkázy pak dokonal Rác a Alfa vedení zvrátila ve svůj prospěch. „Asi jsme měli sebevědomí až příliš nahoře, protože jsme do zápasu nedali vše. Soupeře jsme pouštěli do šancí a nechávali našeho gólmana častokrát na holičkách,“ poznamenal hrající prezident Andy Andreas Mrija.

Šance byly na obou stranách, ale byla to pouze Alfa, která zásluhou dvou tref Ondřeje Novotného vedla již 5:1. V tu dobu měl tým Alfy hru pod kontrolou. Od 10. minuty však futsalisté Andy přešli do tvrdšího presinku a soupeř neudržel míč. Andy se tak dostal do tlaku, ale koncovka se moc nedařila. Favorité snížili na 3:5, a to již na hřiště se zpožděním přišel jeho špílmachr Sentivan. Andy se jeho zásluhou vzchopil a nebylo nic rozhodnuto.

Poslední čtyři minuty hrál Andy pochopitelně power-play, ale z velkých šancí se gólově nic neurodilo. „Výsledek konečně odpovídá předvedené hře. Konečně jsme se po dvou předcházejících nepovedených závěrech utkání dokázali prosadit bodově,“ chválil trenér Alfy Jiří Ouředník.

„Měli jsme začít power-play hrát dřív. Nedá se nic dělat. Neměli jsme kompletní sestavu oproti minulým zápasům, ale s tím nic neuděláme. Musíme na prohru zapomenout a soustředit se na poslední dva zápasy roku. Nyní hrajeme již ve středu 9. prosince od 20 hodin v Jablonci proti Mladé Boleslavi. Uděláme vše proto, aby Andy zůstal na čele soutěže,“ dodal Mrija.

Branky: Krejčík 2, O. Novotný 2, Rác - Betyar, Němec, N. Daníček. Alfa: P. Novotný - Krejčík (31. Švorc), P. Vrabec, K. Vrabec, Kotyza, O. Novotný, Rác, Kuželka, Pszyk. Andy: Zíka - Janáček, Němec, Makula, N. Daníček, R. Daníček, Mrija, Betyar, O. Kutílek, Sentivan.
8.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Projekt nového koupaliště v Jilemnici za 76 milionů korun, na kterém pracovalo několik let vedení města, se stavět nebude. Rozhodlo o tom místní referendum. Foto: vizualizace
8

Občané v Jilemnici řekli projektu koupaliště jednoznačně NE

Městské divadlo v Jablonci nad Nisou
EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZUJEME

Velký kulturní přehled z Jablonecka a Semilska na celý týden

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřou dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech budou moci plnoletí občané ČR opět volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.

Na Proseči se hraje o 15 000 dolarů, jablonecké čeká postup do extraligy

Jablonec n. N. – V pondělí 23. října startuje na prosečských tenisových kurtech první halový turnaj zimního seriálu Českého tenisového svazu, Czech Indoor Futures.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.