Zápas začal podle předpokladů, Plzeň do Jablonce vlétla a několik minut domácí prakticky nepustila k míči. První vážná situace vznikla už ve 2. minutě, po nedorozumění Krajčíka se Špitem se dostal k odraženému míči Kolář, ale chytré přehození mu naštěstí pro domácí nevyšlo.

První změna stavu přišla v 18. minutě. Hosté rozehráli roh nakrátko a míč putoval několikrát okolo vápna mezi kopačkami Plzeňských. K míči se dostal Horváth a centroval před bránu, míče se zmocnil Kovář a propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1.

Druhá půle napodobila průběh prvního dějství a Plzeň se opět hnala do útoku. Jablonec už se zdál být lepší v defenzivě a dokonce přišlo oživení ofenzivní snahy nástupem Kovaříka za Haurdiće v 58. minutě.

Jenže postupný tlak hostů nakonec znamenal navýšení vedení na 0:2 v 66. minutě. A opět byl v akci Horváth. Našel přesným centrem rozběhnutého Bakoše, a ten neměl problém se zakončením.

Poslední desetiminutovka byla už pro Jablonec lepší. Dostávali se do šancí a více přehrávali Plzeň. Nicméně ze slibných situací vznikl pouze jeden gól. Po standardce neudržel míč v souboji brankář Pavlík a Lafata svým důrazem dopravil pohodlně balon do sítě – 1:2.

V nastaveném čase ještě vystřelil Pekhart, ale jeho pokus jen prolétl vedle branky Plzně.

„Do 80. minuty jsme hráli dobře kombinačně, což rozhodlo o průběhu utkání. Neustále jsme hrozili z brejků, což domácím hru neusnadnilo. Mohli jsme zápas rozhodnout daleko dřív, ale Střihavka šel dvakrát sám na Špita a nedal. Jsme rádi, že jsme dokázali porazit takový tým, jako je Jablonec,“ zhodnotil utkání trenér Plzně Pavel Vrba.

„Sice jsme nedostali sedm gólů, ale prohráli jsme naprosto zaslouženě. První poločas byl velmi špatný z naší strany. Soupeř byl po všech stránkách lepší, přehrával nás v rychlosti, v soubojích 1 na 1. V závěru jsme zápas zdramatizovali, ale na vyrovnání dostatek času nebyl. Jak jsem řekl, prohráli jsme naprosto zaslouženě,“ řekl po utkání trenér Baumitu František Komňacký. „V současné době není asi nikdo v lize lepší, než Plzeň,“ dodal trenér.

Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)

Branky: 82. Lafata - 18. Kolář, 66. Bakoš. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Kovařík. Delegát: Slabý. ŽK: 20. Jablonský, 67. Jarolím, 70. Pavlík, 76. Pekhart, 78. Vošahlík, 89. Kovařík - 20. Petržela, 72. Rada. Diváci: 3215.
JABLONEC: Špit - Jablonský, Drsek, Zábojník, Krajčík - Haurdić (58. Kovařík), Loučka, Pavlík, Jarolím (69. Pekhart) - Vošahlík, Lafata.
PLZEŇ: Pavlík - Limberský, Navrátil, Ševinský, Rada - Petržela (90. Brezinský), Horváth, Kolář, Rajtoral - Rezek (80. Jiráček), Bakoš (85. Střihavka).