Jablonecké fotbalistky zakončily uplynulou sezónu tréninkem 30. června. Červenec je pro ně jediným měsícem v roce, během kterého mají tréninkové volno. O víkendech však přesto nezahálejí a účastní se různých turnajů či hrají přátelská utkání. „ Máme herní program nastolen tak, aby děvčata, která zrovna netráví svůj čas na dovolené, táboru nebo brigádě, měla možnost užít si léto s fotbalem," říká hlavní lodivod Čertic Jan Štol.

„A hodně mě těší, že holky i samy od sebe chtějí během svého letního fotbalového volna dobrovolně trénovat a tak jsme už zorganizovali i jeden neplánovaný trénink. Jak se zdá, nezůstane do konce července jen u něho," dodává spokojený trenér.

O prvním červencovém víkendu se fotbalistky FK Jablonec zúčastnily turnaje O pohár SPS Sázava u Lanškrouna, kde vybojovaly cenné 3. místo a spolu s bronzovými medailemi domů dovezly i další dvě prestižní individuální ocenění pro nejlepší hráčku turnaje a pro nejsympatičtější fotbalistku turnaje. V prvním případě byla oceněna brankářka Nikola Legerská, ve druhém obránkyně Dominika Mikásková.

Těsná výhra i proti nováčkovi soutěže

O uplynulém víkendu sehrály v neděli 12. července zeleno-bílé Čertice na svém domácím hřišti ve Mšeně přátelský duel s nováčkem České fotbalové ligy žen, hráčkami DFK Mnichovo Hradiště. „V naší letní sestavě nastoupil mix žákyň, dorostenek a žen, soupeřky si přijely zahrát v nekompletním počtu a tak jejich sestavu doplnili i jejich dva trenéři," přiblížil rozložení sil na hrací ploše jablonecký kouč Štol.

„Oba týmy pojaly zápas spíše jako takové pohodové letní fotbalové setkání, přesto měl svou kvalitu a těší mě, že naše děvčata předvedla slušný výkon vyšperkovaný několika skutečně zdařilými akcemi. S holkami se sehrávaly i dvě naše letní posily, obránkyně Dominika Bakešová a záložnice Nikola Filingerová, které naznačily, že budou skutečnými oporami!" prozradil spokojený trenér.

Zápas skončil výhrou jabloneckých fotbalistek 5:4 (2:1). Dvakrát se za domácí střelecky prosadila Andrea Pecháčková, další dvě branky přidala Lenka Bistiaková a jeden gól vstřelila Veronika Gadziňská. „V samotném utkání jsme byli po celou dobu lehce lepším celkem, a tak je naše výhra zasloužená. Potěšilo mě, že kvalita našeho výkonu nijak nekolísala, že holky hrály stejně dobře, ať byly na hřišti ty starší nebo ty mladší," zhodnotil duel trenér.

Sestava FK Jablonec: Živělová Eliška Bakešová Dominika, Gadziňská Veronika, Klápšťová Andrea, Janková Veronika Suchánková Valerie, Bistiaková Lenka, Pecháčková Andrea, Málková Linda Filingerová Nikola, Farbárová Simona

O nastávajícím víkendu čeká fotbalistky FK Jablonec účast na velkém mezinárodním turnaji Hanácká kopačka 2015 v Kostelci na Hané. Na Moravu by vzal trenér rád hned dva týmy.

„Hraje se na malém hřišti v počtu 5+1 a tak bych rád zapojil do hry všechny holky, které mají momentálně volno a chuť zahrát si fotbal. A jelikož je jich dost, vyšleme do boje dva týmy. Pevně věřím, že zopakujeme nastavenou laťku našich výkonů z předchozích ročníků a že na Moravě přesvědčíme soupeřky i fanoušky, že u nás na severu Čech hrajeme i dobrý fotbal žen," přeje si odhodlaně trenér Jan Štol.