Čtvrteční soupeř Baumitu Jablonec už strávil noc na půdě České republiky, a to v Liberci v hotelu Babylon. „Vybrali jsme si tenhle hotel, protože je blízko Jablonce. Moc se nám tu líbí a jsme spokojení,“ řekl Deníku bezprostředně po příjezdu Panikos Chatziliasis, mluvčí Apoelu FC.

Jako jeden z prvních z autobusu vystoupil Esteban Solari, třicetiletý argentinský útočník, jenž svou trefou v úvodním duelu 3. předkola zařídil výhru 1:0. Na kyperských sportovních serverech se spekulovalo o jeho zdravotním stavu. „Zraněný nejsem, jsem připravený na sto procent,“ řekl pohotově Solari a dodal, že Jablonec je kvalitní a nebude to mít Apoel jednoduché.

Podobný názor sdílel také nový hráč Nikósie, pětadvacetiletý Brazilec José Almeida Aílton, jenž přišel do kyperského týmu na konci července z FC Copenhagen. „V týmu se cítím dobře a jsem připravený hrát a bojovat o postup. Jablonec má kvalitní tým a hrají dobrý fotbal. Vůbec to nebudeme mít jednoduché. Hlavně si musíme dát pozor na Pekharta,“ říká brazilský útočník Aílton.

Dalším nebezpečím pro jablonecké zadáky je tvořivý útočník ze Skopje Ivan Tričkovski. Svou klubovou premiéru si odbyl 15. července proti Taurasu, když Nikósie vyhrála 3:0. V odvetném zápase se stejným soupeřem pak dokonce vstřelil důležitý gól a pomohl Kypřanům postoupit dále do 3. předkola. Do Apoelu přestoupil začátkem července z Červené hvězdy Bělehrad za tři sta padesát tisíc eur.

Odvetný zápas třetího předkola Evropské ligy začíná ve čtvrtek ve 20 hodin na Střelnici v Chance aréně. Hlavním rozhodčím je finský arbitr Tony Asumaa, tento duel je pro něho 31. mezinárodní zápas.