Baníkovci začali nebojácně a hned z první střely na bránu rozezvonili břevno Fendrichovy branky, míč se po ráně Pyclíka z první minuty odrazil od brankové konstrukce přímo k jabloneckému brankáři. O chvíli později se už ostravská lavička radovala, z trestného kopu poslal míč přesně k tyči jablonecké svatyně exjablonečák Michal Zeman 0:1.

Jablonec usiloval o srovnání skóre, povedlo se mu to až po dvaceti minutách hry díky Skwarczekově proměněné penaltě, kterou rozhodčí nařídili poté, co Kryštof zahrál v pokutovém území rukou 1:1.

Fotbal vůbec přítomné diváky nenudil, Fendrich čelil nájezdu Tobiáše, ostravský Andrejko zase nadával na své obránce při nebezpečných pokusech Štemberka a Ledeckého. Baumit začal roli papírového favorita plnit až v závěru prvního poločasu. Po krásné akci trefil v pádu centr Štemberka přesně do sítě Ledecký 2:1. Těsně před odchodem do kabin rozezvonil prudkou hlavičkou břevno ostravské branky Hronek.

Poslední tým tabulky se ale na severu Čech nevzdával. V druhém poločase se mu povedlo po stažení ostravského kapitána Baránka ve vápně z nařízené penalty srovnat skóre. Balon si opět postavil Zeman a střelou do středu branky nedal Fendrichovi šanci.

Jablonečtí trenéři reagovali na vývoj hry střídáním, Jurču nahradil Hloušek, který si po několika sekundách na place naběhl na krásný centr a hlavou poslal míč do šibenice ostravské branky.

Ostravané usilovali v závěru o vyrovnání, blízko mu byl střídající Kundrátek. Skórovat mohli ale i jablonečtí, po Hlouškově sólu napálil jeden z jabloneckých hráčů z blízka tyč. Baumit si přesto připsal cenné tři body za první jarní vítězství.

„Věděli jsme, že soupeř přijede se vším, co může, protože MSFL začíná až 23. března. Viděli jsme ale dobrý zápas. Nebylo to pro nás vůbec jednoduché utkání, i pod dojmem toho, že jsme hned od třetí minuty prohrávali," přiznal po utkání trenér Roman Skuhravý. „Máme takové výkyvy. Už v prvním poločase ta poslední desetiminutovka, a pak v druhém poločase taková ta hektika. Neumíme tam ještě zklidnit hru a udržet balon, jsme zbrklý, jsme ještě mladí. Prostě je to o chybách, my si to vyhodnotíme, ale naštvanej za to, že jsme dostali dva goly, to nejsem," dodal.

Baumit Jablonec jun. - Baník Ostrava jun. 3:2 (2:1)

Branky: 19. Skwarczek z pen., 41. Ledecký, 65. Hloušek - 3. a 63. z pen. Zeman. Rozhodčí: Ochotnický - Černý, Pilný. ŽK: Landovský, Kubista, Ledecký, Vaníček - Kryštof, Zeman, Foltýn. Jablonec: Fendrich - Landovský, Kubista, Štochl, Vaníček - Štemberk (81. Helm), Hronek, Skwarczek (90. Linka), Pavlata - Jurča (64. Hloušek), Ledecký (88. Šidlo).

Jan Bendl