Fotbalisté Baumitu odjeli k předehrávce 2. kola Ondrášovka Cupu na hřiště divizního Dvora Králové a pohodlně zvítězili 0:5. Výhrou si tak otevřeli cestu do třetího kola domácího poháru. Soupeřem Baumitu bude vítěz z dvojice Sezimovo Ústí - Dukla Praha.

„Splnili jsme povinnost. V prvním poločase ještě domácí tým fyzicky stačil a dělal nám problémy. Ve druhé půli jsme už zápas ovládli. Jen je škoda, že jsme dali druhý zajišťovací gól až okolo 60. minuty,“ řekl po zápase Deníku Jozef Weber.

Baumit vedl po poločase 0:1, když se do branky východočechů trefil Jan Vošahlík. Ovšem krátce po obrátce měli vyloženou šanci na srovnání domácí borci, ale gólman Frydrych se střelci vrhl pod nohy a šanci zneškodnil.

„To byla jediná šance Dvora Králové. Kdyby Otradovský šanci proměnil, tak by nám to trochu zkomplikovalo situaci, ale jsem pevně přesvědčený, že bychom i přesto zápas zvládli“, dodal Weber.

Pak už začal úřadovat loňský vicemistr Baumit Jablonec a outsidera začal deklasovat hned v 59. minutě, kdy rozvlnil podruhé síť soupeře Eliáš a o dvě minuty později skóroval i Kovařík – 0:3.

Piták tentokrát nastoupil na celých 90 minut a trenérům se odvděčil dvěma góly. Poprvé se trefil v 76. minutě a jen o tři minuty později pečetil výsledek na konečných 0:5. Jablonec tedy postupuje do dalších bojů českého poháru.

Dvůr Králové – FK Baumit Jablonec 0:5 (0:1)

Branky: 76. a 79. Piták, 27. Vošahlík, 59. Eliáš, 61. Kovařík. Rozhodčí: Franěk – Pospíšil, Moudrý.
Sestava Jablonce: Frydrych – Uvíra, Beneš, Huber, Jablonský (75. Zábojník) – Piták, Drsek, Eliáš, Kovařík (60. Haurdič) – Pekhart, Vošahlík (62. Jarolím). Trenér: František Komňacký.