Bez stopera Tomáše Hubera, který má po utkání s Teplicemi únavovou zlomeninu, se bude muset v sobotu večer obejít trenér FK BAUMIT Jablonec František Komňacký v zápase proti Slavii Praha.

Domácí defenziva tak utrpěla další ránu. Připomeňme jen, že po operaci kolene je obránce Petr Zábojník, dalšími zraněnými defenzivními hráči jsou Pavel Eliáš a Tomáš Jablonský.

„Huber je mimo, to je pravda, ale během reprezentační přestávky se zotavili Zábojník, Eliáš a Klapka, takže pozitiva převažují negativa. Zranil se Vukovič, ale my nepropadáme panice, připravujeme se poctivě a proti Slavii chceme podat dobrý výkon, odehrát kvalitní zápas a samozřejmě vyhrát,“ řekl jablonecký trenér František Komňacký.

Slavia Praha, která obhajuje mistrovský titul, není v ideální pohodě, o čem svědčí i prohra v poháru s Karvinou. Ovšem současný stav Pražanů je podle Komňackého dočasný.

„Slavia je velkoklub, který dvakrát po sobě vyhrál mistrovský titul. Má nejsilnější kádr v lize a je otázka času, kdy se opět herně chytí. Má nabitý program a mnoho zranění, a to jsou některé důvody, proč nehrají dobře, ale jsou tam i jiné důvody, které nám nepřísluší rozebírat. Víme, že v týmu není pohoda, ale kvalita tohoto týmu nás nutí k tomu, abychom zápas brali s respektem a vědomím, že uspět můžeme jen v případě, že odevzdáme stoprocentní výkon a hráči zápas odmakají," míní Komňacký.

Po dobu nepřítomnosti Františka Komňackého se tým připravoval pod vedením jeho asistenta Jožky Webera, který po jeho návratu referoval o přístupu hráčů k tréninku.

„Tým je v dobrém rozmaru, během přestávky kvalitně potrénoval a od Jožky mám reference o dobrém přístupu. Tým udělal důležitý krok k tomu, aby navázal na solidní výkon z Teplic. V týmu je klid, pohoda a všichni se na zápas velmi těší,“ uzavřel trenér Komňacký.