Jablonec sice poslal do vedení Jan Pázler, ale domácí otočili zápas díky zásahům Iva Táborského a Petra Benáta. Dynamo zůstává v neúplné tabulce poslední a na místo zajišťující záchranu ztrácí dva body. Severočeši jsou po druhé prohře za sebou dál třetí.

Českobudějovičtí trenéři udělali několik změn v sestavě. Od první minuty například nastoupil záložník Malakjan a hlavně došlo ke střídání na pozici brankářské jedničky. Pouze na lavičce zůstal Daněk a místo něj dostal příležitost poprvé v sezoně Křížek.

Lépe začali hosté, kteří hned v úvodu utkání dvakrát zahrozili. Nejprve se ve 4. minutě dostal do solidní příležitosti Vaněk, ale jeho střelu vyrazil Křížek. Rána Kopice o pár desítek vteřin později šla vedle.

Jablonec se také dostal do vedení. Po rychlé akci středem hřiště se objevil před Křížkem Pázler a snadno jej překonal svou premiérovou brankou po příchodu z Dukly. Jihočeši však dokázali rychle zareagovat. Na přesný pas Mchojana si na hranu ofsajdu naběhl Táborský a střelou k tyči vyrovnal.

Hosté byli i dál nebezpeční v ofenzivě, ale jejich pokusy většinou postrádaly větší razanci a připravený Křížek je vždy zlikvidoval.

Do druhého poločasu však nastoupili lépe domácí. Jejich snahu pak proměnil ve vedení Benát, který si naběhl za obránce, dostal včas přihrávku od Hory a snadno překonal Špita.

Jablonec potom ve zbytku zápasu přidal a natlačil se na českobudějovickou polovinu. Trenér Kotal postupně posílal do utkání střídající ofenzivní hráče, aby ještě více posílil útočnou snahu svého týmu. Jihočeši se však o tříbodový zisk nenechali připravit. Z výhry se radují poprvé od 9. listopadu, kdy porazili Slavii.

Trenér Kotal: Děláme hrozné chyby!

Změny v sestavě, sázka na správné hráče a větší vůle po vítězství. To podle trenéra Českých Budějovic Pavola Švantnera především stálo za dnešním triumfem nad Jabloncem. „O sestavě jsme definitivně rozhodli až dneska, chtěli jsme s tím trochu zamíchat a vsadit na typy hráčů, kteří se budou rvát," uvedl na pozápasové tiskové konferenci Švantner.

Za Jihočechy nastoupil poprvé v sezoně brankář Křížek, premiérově se v základní sestavě objevil i záložník Malakjan hostující z Plzně. Navíc trenéři přehodili i některé hráče v obraně: stoper Mchojan se posunul na kraj a do středu se vedle Lengyela postavil Machovec.

„Hlavně Malakjana musím vyzdvihnout. Jiní hráči před ním dostávali víc šancí a nevyužili je, zatímco on k tomu přistoupil jinak. Dneska potvrdil tu pověst, která s ním jde z Plzně," ocenil Švantner arménského záložníka.

Trenéra Jablonce Václava Kotala mrzelo, že jeho svěřenci opakují chyby v defenzivě. Nevyvarovali se jim prý v minulém kole na Dukle (1:5), a stejně tak si počínali i dnes. „Dostáváme laciné góly a děláme hrozné chyby. My jsme dnes hráli 75 minut, České Budějovice jenom 15, ale přesto jim to stačilo na vítězství, protože jejich hráči byli efektivnější," konstatoval Kotal.

Jablonec bojuje o účast v Evropské lize na dvou frontách. Drží se na třetím místě ligy a postoupil do semifinále Poháru České pošty. Přesto by podle Kotala neměl tento fakt méně zkušený kádr Severočechů nijak psychicky svazovat. „Všichni si musí uvědomit, o co hrají," zdůraznil jablonecký trenér.

České Budějovice - Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 33. Táborský, 55. Benát – 30. Pázler. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Pospíšil. ŽK: Mchojan, Machovec, Hanzlík, Javorek, Hora, Křížek – Kopic, Hubník. Diváci: 2976. Č. Budějovice: Křížek – Mchojan, Lengyel, Machovec, Hanzlík – Hora, Benát, Rýdel, Malakjan (90. Linhart) – Táborský (74. Javorek), Řezníček (84. Klesa). Trenér: Švantner. Jablonec: Špit – Kysela (65. Hubník), Štochl, Beneš, Novák – Kopic (60. Čížek), Eliáš, Vaněk, Loučka, Pázler (76. Třešňák) – Zoubele. Trenér: Kotal.