V pohárovém utkání proti Teplicím neodehráli celých 90 minut Tomáš Jablonský a Petr Zábojník. „Oba hráči absolvovali ve čtvrtek regenerační trénink a pak se zapojili do přípravy na zápas s Olomoucí,“ vysvětlil asistent trenéra Jablonce Jozef Weber.

Anglické týdny jsou pro hráče velice atraktivní, avšak mají i svá úskalí. Velké množství zápasů v krátké době může způsobit výskyt zranění a následně komplikuje složení týmu do zápasu. „Uvidíme podle aktuálního stavu před zápasem, jestli budeme muset do sestavy sáhnout. Naopak se nám uzdravil mladý hráč Anes Haurdić, který bude na případný start připravený,“ dodal Weber.

Unavené fotbalisty čeká nelehký úkol. Po debaklu v Liberci jsou ligové body pro Baumit velmi důležité. „Olomouc předvádí v poslední době velmi dobré výkony. Má mladý a běhavý tým a myslím si, že to bude těžký zápas,“ řekl Jozef Weber.

Sobotní soupeř Jablonce porazil v pohárovém utkání na stadionu U Nisy domácí FC Slovan Liberec 2:0. V minulém ligovém kole se hráči Olomouce střetli s Kladnem a odvezli si plný počet bodů výsledkem 2:3 z pohledu Kladenských. Tuto sérii budou chtít fotbalisté Baumitu přerušit a urvat nejlépe všechny tři body, aby zůstali v těsném kontaktu s lídry Gambrinus ligy.

Duel začíná v sobotu od 15.45 na stadionu Chance Aréna na Střelnici. Oba celky si zahrají před televizními kamerami.