Vzájemná bilance hovoří mírně pro Baumit, z dosavadních 16 zápasů jich Jablonec 6 vyhrál. Pět duelů vyhrálo Slovácko a ve zbylých pěti zápasech se rozešly týmy smírně.

Slovácko už dvanáct ligových zápasů na soupeřově hřišti nevyhrálo a k deseti prohrám přidalo pouze dvě remízy. Z tohoto pohledu je Jablonec, i když občas výsledkově tápe, favoritem.

„Slovácko ale má své ambice, i když je zatím nebezpečné více doma než venku. Musíme si hlavně uhlídat brejkové hráče protivníka,“ poznamenal kouč František Komňacký.

Trenér Slovácka Miroslav Soukup řeší taktické dilema, zda se pokoušet v Jablonci bez tří ofenzivních opor Švancary, Jiřího Valenty a Fujerika o útočný fotbal. Nebo spoléhat spíše na pevnou obranu.

„V každém zápase se snažím, abychom byli nebezpeční pro soupeře. Jestliže postavím vzadu hráče, kteří budou jenom bránit a odkopávat míče, tak se zbavuji možnosti dát branku. Této šance se zřeknout nechci,“ naznačil Soukup, kam povede jeho rozhodnutí.

V bodový úspěch také věří kapitán severočechů Petr Pavlík. „Pro nás je dobré, že hrajeme doma. Proto je jasné, že chceme a musíme bodovat. Prohráli jsme na hřišti nováčka v Hradci Králové a sedli jsme si na zadek. To naše povzbuzování v kabině musíme přenést na hřiště. Jak říkám, musíme vyhrát,“ říká odhodlaně srdcař Baumitu.

Pro úspěšný průběh zápasu pro jablonecké barvy jsou důležití také diváci. Podle Pavlíka by hodně diváků hráčům pomohlo. „Přijďte nás povzbudit v co největším počtu. Vím, že to sice není jako v loňské sezoně, ale budeme jezdit po zadku a pokusíme se napravit nepříznivé výsledky. V loňské sezoně nám také víc přálo štěstí, ale uděláme pro zlepšení maximum,“ vzkázal jabloneckým fanouškům Pavlík.

Zápas začíná v neděli 29. srpna v 15 hodin v Chance aréně Jablonec. Sudími atraktivního duelu budou pánové Paták, Filípek a Peřina.

Předpokládané sestavy:
Jablonec: Špit – Krajčík, Zábojník, Pavlík, Jablonský – Haurdič, Loučka, Jarolím, Kovařík (Piták) – Lafata, Pekhart. Slovácko: Filipko – Kuncl, R. Mezlík, Košút, Kubáň – Kordula, Volešák, V. Valenta, Urbánek – Ondřejka, Szmek. Absence: Vošahlík (zranění) – Fujerik (trest), J. Valenta (dohoda klubů), Švancara (zranění).