Letní příprava Baumitu Jablonec je v plném proudu a v polovině týdne si svěřenci trenéra Václava Kotala zajeli do Opatovic nad Labem, aby zde odehráli další přípravné utkání. Tentokrát proti Hradci Králové, kde ještě na jaře Václav Kotal působil. Na straně Jablonce ještě chyběl kanonýr David Lafata, který se právě vrátil z dovolené.

Začátek utkání vyšel lépe "Votrokům" z Hradce, když se v 8. minutě prosadil Edunov po skrumáži před brankou Michala Špita.

Od té chvíle Jablonec tlačil, ale dostal se jen k vápnu Hradce a žádnou vážnější šanci si nevytvořil. Naopak mohli jít hradečtí do dvoubrankového vedení, když po faulu Nováka na Malinského nařídil sudí Nenadál penaltu, ale sám faulovaný z velké příležitosti branku nevytežil.

Do druhého dějství vystřídal trenér Kotal celou jedenáctku, naopak jeho protějšek Plíšek na druhé straně střídal až v průběhu druhého poločasu.

Jablonec měl více ze hry, ale do vyložené brankové příležitosti se nedostával lehce. Když už přišla střela na branku, tak v ní stál jistý gólman Ottmar, který tak držel naděje Hradce na vítězství.

Jablonec se přeci jen dočkal v samotném závěru zápasu, kdy se po krásné akci Kovaříka prosadil Vukadinovič.

Hradec Králové - Baumit Jablonec 1:1 (1:0)

Branky: 8. Edunov - 87. Vukadinovič. Rozhodčí: Nenadál – Vojtěch, Svoboda. ŽK: Strnad (HK). Diváků: 505. Jablonec: Špit (46. Valeš) – Čížek (46. Vaněk), Kysela (46. Valenta), Beneš (46. Pavlík), Novák (70. Zoubele), Kopic (46. Vošahlík), Piták (46. Štochl), Loučka (46. Simerský), Jablonský (46. Haurdič), Třešňák (46. Vukadinovič), Zoubele (46. Kovařík). Trenér: Kotal.