„Střídáme posilovnu a hřiště, pak máme nějaké výběhy do terénu. Odpoledne pak běháme a podle počasí plánujeme i běžky," řekl po úterním tréninku asistent Michal Šmarda. Na lyžování se mohou hráči těšit zřejmě koncem týdne, kdy budou tratě lépe upravené.

Během prvního tvrdšího dne přípravy v pondělí čekalo na hráče další zpestření – spinning. Náročný program ale hráči podle Šmardy zvládli všichni. „Byl to výborný trénink. Měli to na dvakrát třicet minut na úrovni aerobního a anaerobního tréninku. Bylo to dobré," upřesnil asistent Michal Šmarda.

V úterý hráči zamířili po posilovně na hřiště, kde trénovali práci s míčem a nechybělo ani několik nácviků pro středeční utkání zimní Tipsport ligy, kde Jablonec vyzve v Praze Teplice od 11 hodin. „Zkoušeli jsme jen nějaké postavení. Jinak každý hráč bude hrát poločas, takže se všichni prostřídají, aby věděli, co a jak," míní Šmarda.

Trenéři Jablonce si dali za cíl, že chtějí na turnaj Tipsport liga, kde je Jablonec podle hlavního partnera soutěže sázkové kanceláře Tipsport největším favoritem na celkové prvenství, zatížit všechny hráče rovnoměrně. „Chtěli bychom to tak. Uvidíme samozřejmě podle zdravotního stavu hráčů a dalších věcí. Člověk si to nějak naplánuje, ale realita je někdy úplně jiná," dodal.

Na samotný zimní turnaj se těší také nejlepší ligový střelec David Lafata. „Tipsport liga, to je skvělé zpestření zimy. Hraje se o body, o pohár a taky o prémie, nejsou to obyčejné přáteláky. V soutěži je velká konkurence, vždyť se jí zúčastní skoro všechny prvoligové týmy. Nás čekají v Edenu severočeská derby s Libercem, Teplicemi a také zápasy se Slavií a s Bohemians 1905. Je to sice součást přípravy, ale každý bude chtít uspět. Jistě přijde hodně diváků a bude dobrá atmosféra," řekl Lafata v rozhovoru na webovém serveru www.tipsport-liga.cz.

Na otázku, zda bude na zimním turnaji střílet tak, jako v lize, řekl David Lafata následující: „Sám jsem na to zvědavý. Prosadit se v průběhu náročné přípravy je těžké jako v mistráku. Záležet bude i na stanovené taktice. Více se střídá, nemusím se tolik dostat do hry. Každopádně doufám, že nějaký ten gól v Tipsport lize dám."

Nicméně pro Davida Lafatu, spoluhráče Luboše Loučku a Tomáše Čížka spolu s technickým ředitelem Baumitu Jablonec Vladislavem Kavanem čeká ještě jedno zpestření přípravy. Stejně jako v minulém roce se totiž tito stateční postaví do stopy Jizerské padesátky již tuto neděli.

Jak mohou fanoušci své borce na trati poznat? Zcela jistě se nebudou pohybovat na špičce závodu, ale jednodušší identifikace bude podle startovních čísel. David Lafata vyběhne s číslem 1148, Luboš Loučka s 1149, Vladislav Kavan startuje s číslem 1181 a Tomáš Čížek s číslem 4681. Všichni výše jmenovaní sportovci vyjedou do závodu z druhé startovní vlny.