Jiskra Mšeno B - FC Dynamo Holany 1958 3:2 (3:1)

Do Mšena přijel druhý tým tabulky I.B třídy Západ a přijel s plánem odvézt si tři body. Zvlášť, když Jiskra v minulém zápase inkasovala debakl v Přepeřích. A tento plán navíc posílila sedmá minuta utkání, kdy se po rohu odrazil míč na vápno domácích a Sýkora trefil přesně na zadní tyč.0:1.

Domácí se nezalekli

Tato branka však Mšeno nepoložila. Domácí začali hrát kombinačně a v 15. minutě se hezkou střelou prosadil Novotný. Hned v 18. minutě unikl Veselouš a z otočky míč nechytatelně vyslal na zadní tyč Vorlíčkovy svatyně a upravil tak na 2:1 pro domácí. I poté mělo Mšeno převahu a místy hráči Holan nevěděli, kam dřív skočit. Jiskra byla lepší, živější a tuto převahu potvrdila ve 24. minutě další brankou.

Tahle byla nejhezčí

Byla to nejhezčí branka utkání, kdy si Marek Filip s Veseloušem ukázkově vyměnili míč a druhý jmenovaný zakončoval do prázdné branky. Pak se hra uklidnila, ale i tak měla Jiskra několik dalších šancí. Ke slovu se dostali i hosté, ale do poločasu se stav nezměnil.

Do druhé části utkání nastoupili domácí s cílem neinkasovat. Ale to se jim, po chybě v rozehrávce a centru do vápna, nepodařilo. Nikým neatakováný zavěsil hlavou Lebduška. Od této chvíle se Jiskra začala bát o výsledek a Holany ucítily šanci na vyrovnání. Hosté se dostali do několika šancí, ale, částí díky nešikovnosti a částí díky zlepšené obraně Mšena oproti předcházejícím utkáním, se jim vstřelit regulérní gól nepodařilo.

V 78. minutě se totiž po dlouhém autu prosadil hostující hráč, ale, dle rozhodčího, si pomohl faulem. Poté se to na hřišti začalo ovšem červenat. V 80. minutě byl vyloučený hostující Sýkora, a to za urážku rozhodčího a v 90. za nesportovní chování, po druhé žluté, Bečvařík.

Mšeno bere tři body

V 91. minutě ještě Mšenským zatrnulo naposledy, a to když hostující hráči zaklepali míčem na tyč. Hned poté rozhodčí Řezáč odpískal konec a domácí se mohli poprvé v této sezóně radovat ze zisku tří bodů.Toto vítězství je o to cennější, že béčku nepřišel na pomoc žádný hráč A mužstva Mšena.V příštím kole jede Jiskra na hřiště posledních Zákup a pokud chce pomýšlet na záchranu, musí opět vybojovat a přivézt tři body.

Kouč byl spokojený

Trenér Miroslav Braniš k zápasu řekl: „Musím mužstvu poděkovat za bojovný výkon.To, co jsme hráli v prvním poločase je to, co bychom chtěli hrát, rychlá kombinační hra.Ve druhé půli jsme si nechali dát laciný gól a pak jsme se začali bát o výsledek.I tak jsme vítězství udrželi a vybojovali cenné tři body. Musím pochválit celý tým, ale dva hráče musím vyzvednout. Jedním je Mára Šourek, který ve chvíli, kdy nám schází pro zranění dvojice stoperů Vanc, Matoušek a z áčka nám nikdo nepomohl, zvládl tento těžký post s přehledem. A druhým je Veselouš, který vstřelil dvě branky.Věřím, že nám toto vítězství zvedne sebevědomí a že budeme bodovat i dál."

Mšeno: Braniš ml., Škvor, Šourek, Flek, Novotný, Hýř, Pešat, Filip, Janovský, Svoboda, Veselouš. Střídali: Nguyen, Pokorný a Živěla. Branky domácích: Veselouš 2, Novotný.