Ve třetí minutě po zaváhání brankáře Buldoků Četveríka šli hosté zásluhou Adama do vedení. O minutu později zachytil rozehrávku Osloviče Flachbart, který vyslal do brejku Nulíčka, a ten se nemýlil. Když už se Buldoci pomalu vraceli do zápasu, opět je Jablonec zmrazil. Svou druhou brankou v duelu se blýskl Jakub Adam.
Po obrátce stran Buldoci přidali, ale nedařila se jim kombinace, navíc vázla finální přihrávka. Zpátky do zápasu je vrátil v 58. minutě dělovkou ze třiceti metrů Marián Geňo.
Jablonec však rychle odpověděl Mičkalem (na snímku), který během šesti minut dvakrát přesně zamířil za Četveríkova záda. Vše pak dokonal sedm minut před koncem obránce Buldoků Jiří Razím, který si špatně zpracovaný balon poslal do své branky.
„Začali jsme bez bázně a hany a do domácích jsme se pustili od úvodního hvizdu. Donutili jsme je k chybám, a ty pak potrestali dvěma brankami. Další šance jsme nedali, ale domácí se z šoku již nevzpamatovali. Následně jsme tvořili hru a na velké umělé trávě jsme předvedli několik pěkných akcí, které vedly k brankám. S výkonem ve Varech jsem spokojen. Ten byl podložen oku lahodící hrou, takže nám po zápase zatleskali a také místní „kotel“ se s námi přišel rozloučit až k autobusu,“ řekl po zápase ve Varech trenér Jablonce Jiří Hloušek.
Branky: 58. Geňo - 3. a 34. Adam, 4. Nulíček, 63. a 69. Mičkal, 83. vlastní (Razím). Rozhodčí: Vnuk. ŽK: 3:2. Diváci: 396. Jablonec B: Bočok - Hrotek, Kuželka (78. Kulhánek), Flachbart, Šisler, Procházka, Adam, Mičkal (87. Patka), Rathauz, Huber, Nulíček (78. Banda).