Na jaře jste pískal tři zápasy druhé ligy. Podle hodnocení dobře, a to vás vyneslo na listinu prvoligových a druholigových arbitrů. Čekal jste to?

Abych byl upřímný, trošku ano, i když to bylo jen takové tušení. Poté, co jsem byl zařazen na nominační listinu jsem byl trošku překvapen, ale zároveň velmi šťasten.

Pískání fotbalových utkání se věnujete teprve pět let a již jste mezi elitou českých sudích. Dá se říci, že je to strmý start kariéry.

Asi ano, ale na druhou stranu je to nesmírně zavazující. Přece jen budu mnohem více na očích. Ostatně to je vidět už nyní. Daleko více lidí si mne všímá, dotazuje a sleduje.

V minulosti z Jablonecka pískal ligu Ladislav Čičmanec, dnešní předseda OV TV Jablonec a ligový delegát. Dá se říci, že jdete v jeho šlépějích?

To přesně nevím, ale v mém okolí je mnoho dalších mladých talentovaných rozhodčích, kteří, myslím si, mají na to, dostat se na stejnou listinu jako já. Je škoda, že z regionu není v lize více rozhodčích. Po panu Čičmancovi byla pauza, a vlastně až v loňském roce se mezi asistenty zařadil Emil Ubias z Liberce, jinak tam region zastoupen nebyl.

Změnilo se něco poté, co jste byl zařazen na listinu prvoligových a druholigových arbitrů?

V první řadě jsem musel změnit zaměstnání. Do 30. června jsem byl zaměstnancem FK Jablonec 97, ale vzhledem k možnému střetu zájmů jsem musel z jabloneckého klubu odejít. Ale naštěstí se mě ujal JUDr. Jaroslav Kašpar, který mi dal práci v jeho firmě. Také jsme museli zrušit dovolenou, ale vzhledem k tomu, že máme dcerku nemocnou se to i trošku hodilo.

Vraťme se k vašemu jmenování. Co vás v nejbližších dnech čeká?

Ve středu 18. července mě čeká ve Valašském Meziříčí Kuprův test. Následující týden 24. a 25. července budeme mít dvoudenní seminář v Táboře, kde nás čekají fyzické a praktické prověrky.

Předpokládá se, že budete převážně pískat druhou ligu. Jaká je podle vás šance pískat již v letošním ročníku ligu první?

Šance je vždycky. Podle mého názoru bude důležité, jak se mi bude dařit ve druhé lize. Pokud na mě budou ze strany delegátu kladné reference, doufám, že si v závěru podzimu zapískám i ligu první.

Odpískal jste ve své kariéře něco přes dvě stovky zápasů. Ty nejdůležitější teprve přijdou. I když jste na seznamu coby nováček a ligu jste ještě nezkusil, myslíte třeba i na mezinárodní scénu?

Určitě ano. Každý rozhodčí, který se dá na dráhu, chce stejně jako každý sportovec dosáhnou co nejvýše. Já jsem za pět let mezi prvoligovými a druholigovými sudími a rozhodně bych se chtěl posunout ještě dál. V mém případě zatím vázne angličtina, kterou musí mezinárodní rozhodčí ovládat dokonale, ale i na tom se začne od léta pracovat a řeč se začnu pořádně učit.