Rapid Liberec – FC Pěnčín 2:2 (1:0)

Domácí podnikali pouze sporadické útoky, se kterými si hosté věděli rady, ale hodně nebezpečné byly dlouhé auty, které domácí hráč házel kolikrát až na zadní tyč pěnčínské branky. A tak v malém vápně vzniklo pár nepřehledných, nebezpečných situací. Rapidu se podařilo dát první branku ve 20. minutě, kdy Halama kopal trestný kop a využil chybného postavení hostujícího brankáře Krčmárika. Domácí brankář pochytal, kolikrát i se štěstím, všechny střelecké pokusy hostů, kdy hlavně střela Barcucha byla v cestě do sítě zastavená vyloženě zázračně. Do kabin se odcházelo za stavu 1:0.

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu, jako první. Pěnčín útočil, kombinoval a vytvářel si šance a domácí se převážně bránili- „Před naši branku se dostávali málo. V 63. minutě Barcuch po centru Zapadla z levé strany vyrovnal a zdálo se, že se nám podaří zápas výsledkově otočit. Opak byl však pravdou,“ uvedl k utkání trenér Pěnčína Luboš Pumrle.
Po chybě hostů ve středu hřiště, po ojedinělém útoku domácích na hranici velkého vápna v 71. minutě Šikýř zasekl míč a střelou na zadní tyč vrátil domácímu celku vedení. V 75. minutě, se nesmyslně nechal vyloučit Stuchlík a nabídl Pěnčínu přesilovku. „Bohužel jsme nebyli schopni dotlačit míč za záda domácího brankáře, ale s porážkou jsme se nechtěli smířit. A nakonec se nám v první minutě nastavení podařilo vyrovnat Romanem Huškem, který pohotově doklepl do branky centr opět z levé strany, tentokrát od Mätzelta,“ popsal další minuty Luboš Pumrle.

Ten také po závěrečném hvizdu okomentoval výkony svých hráčů slovy: „Po většinu zápasu jsme byli aktivnější, domácí celek jsme výrazně přestříleli, a tak je pro nás remíza ztrátou dvou bodů, i když, vzhledem ke vstřelení vyrovnávací branky v první minutě nastavení, je i bod lepší, než kdybychom odjížděli poražení. Je nutné se připravit na další venkovní zápas, který sehrajeme v sobotu 21. 10. , tentokrát již od 10.30 hodin, na stadiónu v Liberci Ruprechticích.“

Branky: 20. Halama, 71. Šikýř – 50. Barcuch, 90+1. Hušek
ČK: 75. Stuchlík (Rapid)
Krčmárik - Mätzelt, Balásek, Matějček J., Lang – Zapadlo, Matějček P. (61 Hušek), Barcuch, Ferenc (46. Nemyrovskyy) – Miček (70. Pumrle), Heinrich.
Statistika utkání: FC Šance: 20:3. Střely na: 12:2. Střely mimo: 9:3. Rohové kopy: 7:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:19. ŽK: 3:5. ČK: 0:1