Tato skutečnost velmi potěšila majitele klubu FK BAUMIT Jablonec Miroslava Peltu, který velmi ochotně odpověděl na několik otázek.

Ve středečním pohárovém zápase v Písku mužstvo nepodalo dobrý výkon. Věřil jste, že se výkon na Hané zlepší?
V Písku jsem nebyl, ale byl jsem informován, že jsme tam nehráli dobře, a proto jsem s napětím očekával, jak zápas v Olomouci dopadne. Ale klukům jsem věřil.

Jak jste viděl průběh zápasu?
Olomouc doma ještě nevyhrála a po poslední prohře s Kladnem jsem očekával, že do toho dají všecko a myslím, že se to potvrdilo. Nezačali jsme dobře, a až do asi 30. minuty jsme byli jakoby nervózní, kazili jsme přihrávky a nebyli jsme schopni přidržet v poli balon. Pak jsme se do poločasu trochu vzchopili a vyrovnali hru, ale dopředu to nebylo ono, Lafatu jsme hlavně ze stran málo doplňovali. Ale ani domácí si žádnou velkou šanci nevypracovali.
Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivněji, zřejmě pomohla důrazná domluva trenéra v kabině a dá se říci, že jsme až do konce byli o něco lepším celkem, vypracovali si tři šance a jednu z nich proměnili.

Závěrečný nápor Olomouce byl nepříjemný. Neměl jste strach, že vyrovnají?
Tlak byl nepříjemný, ale naše obrana pracovala po celý zápas bez větších chyb, a proto jsem věřil, že gól nedostaneme. Domácí sice měli nápor, ale na druhé straně se do vyložené šance dostal Jablonský, ale místo přihrávky na zcela volného Michálka, který byl sám před brankou, šanci zahodil.

Jak byste utkání zhodnotil?
Bylo to průměrné utkání bez šancí a o výsledku nakonec rozhodl krásný gól Jarolíma z trestného kopu.

V neděli hostí Jablonec Mladou Boleslav. Věříte, že se konečně naplní Chance aréna?
Přál bych si to. Hrajeme v neděli od 17 hodin a čas výkopu se nekryje s termíny nižších soutěží. Proto věřím, že diváci konečně Chance arénu naplní a podpoří nás v dalším těžkém utkání.