Jaroslav Hrabák
Trenér Koubek přivezl do Jablonce skvěle připravenou Bohemku, tým, který Jablonci poslední dobou „moc nechutná". Pamatujeme si porážku na domácím hřišti před rokem, kdy se blýskl exjablonecký Tomáš Čížek nejen výbornou hrou, ale i gólem. Tentokrát byl velkou oporou klokanů další exjablonecký hráč, Pepa Jindřišek.
První půle byla ze strany domácích velmi dobrá, jediné, co po zdařilých akcích chybělo, bylo dopravit míč za záda náhradníka Tomáše Fryštáka. Jaká ironie osudu: Když tu hrál Tomáš Wágner či je na hrotu Martin Doležal, centry do vápna moc nechodily. Teď je ten první v Karviné a druhý po operaci menisku a centrů bylo jako o pouti. Málokdy se to vidí, ale jablonečtí hráči ve vápně klokanů nevyhráli ani jednu hlavu! Trenér Koubek jasně předvedl, jak účinný je systém se třemi stopery a se dvěma útočníky na hrotu. Zvláště ve druhé půli, kdy domácí jakoby ze zápasu „odešli", Bohemka naprosto dominovala. Jejím nejlepším hráčem byl Josef Jindřišek, ten parádně čistil prostor před stoperskou trojicí a krajní beci Dostál s Havlem, jejichž postavení v Koubkově provedení se říká moderně halfbeci, naprosto jasně svojí aktivitou přehráli ty Jablonecké. Zelený s Hanouskem začali s vervou, ale po změně stran už to byla jedna velká nula. Na hřišti jsme také konečně viděli Zreláka, ale ten po dlouhé pauze si na výborné výkony bude muset zřejmě ještě nějaký čas počkat. Nejlepší jablonecký střelec Mihálik se pral, ale spoluhráči ho nechávali po většinu zápasu ve štychu, podpora byla malá. A by zlomil tým takového soupeře, jakým v sobotu byli klokani, to by museli Kluckého hoši přidat do kroku a chodit do vápna minimálně v pěti-šesti lidech, ale to se jim dařilo pouze při standardkách, bylo jich dost, ale neuhráli ani jednu.
No nic, není každý den posvícení. S tak perfektně a celoplošně bránícím soupeřem to má každý těžké, proti Bohemce se o tom přesvědčila i Sparta, která vyhrála na Letné s klokany jedináčkem, byť nádherným, z dílny záložníka Čermáka. A jablonecký tým v sobotu žádného Čermáka ve svých řadách neměl.
Poctivý výkon Koubkova týmu mohl či spíše měl být odměněn třemi body. To, co v 79. zahodil Berger, to se jen tak nevidí.
Zápasová statistika:
Sestavy:
• FK Jablonec: Valeš – Zelený, Beneš (C), Pernica, Janković – V. Kubista, Pospíšil (85. Trávník) – Matěj Hanousek, Mehanović (66. Zreľák), Diviš (46. Masopust) – Mihálik.
Náhradníci: Richter – Hübschman, Jiráček, Masopust, Považanec, Trávník, Zreľák.

• Bohemians Praha 1905: Fryšták – Šmíd, Švec, P. Buchta – Havel, Hubínek, Jindřišek (C), Dostál – Luts (74. Bartek), Kabajev (62. Marković), Mašek (46. Berger).
Náhradníci: Šrámek – Bartek, Jirásek, Nitrianský, Marković, Vrzal, Berger.

• Karty: 35. Švec (BOH), 86. Šmíd (BOH)

• Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 3:2.

Rozhodčí: Jan Machálek – Jiří Moláček, Kamil Hájek.

Diváci: 2 694
Razantní úprk k lepším místům v tabulce se tak nekoná, příští víkend hraje jablonecký tým na Julisce s Duklou, pak je na pořadu podzimní dohrávka 15.března na Střelnici s Hradcem. To bude zajímavý dvojzápas …