Změnil se systém a do branky přišel i nový brankář. Jak si to sedlo?
Tohle všechno jsme zkoušeli v přípravě a myslím, že si na to pomalu zvykáme. V přípravě jsme to hráli asi v třinácti zápasech, takže si myslím, že jsme se jakž takž sehráli. V prvním kole to bylo z naší strany nervozní, protože jsme chtěli dobrým výsledkem vstoupit do ligy a to se nám podařilo. A co se týká mě? Jsem rád, že jsem dostal v prvním zápase šanci a to je asi všechno.

Trenér Komňacký tady byl hodně dlouho, přišel nový trenér. Je to velká změna?
Trenér Komňacký tady odvedl dobrou práci, ale už tady toho bylo asi hodně. Přišel nový trenér, nový impuls, takže si myslím, že nám to může jen a jen prospět.

S novým systémem přišel i nový brankář. Dá se říci, že přišla vaše éra?
To nevím jestli přišla, ale já jsem za tuhle příležitost rád. Jsem mladý a stále se od Michala Špita a trenéra Stejskala učím a jsou to pro mě nové zkušenosti.

Překvapilo vás, že jste tuhle šanci dostal?
Musím se přiznat, že v přípravě jsem s tímhle moc nepočítal, i když jsem chytal hodně. Týden před ligou mi trenér řekl, že dostanu v sezoně příležitost a zaplať pánbůh za ni.

Byl jste hodně nervózní?
Trochu nervózní jsem byl, ale s prvním zákrokem jsem se chytil a myslím si, že potom jsem si odchytal to svý.

Jak dlouho jste na tuhle šanci čekal?
První půlrok se Michal Špit zranil, tak jsem chytal, ale pak jsem celý rok většinou chytal jen za béčko.

Už v první půli jste vytáhl dva skvělé zákroky a mužstvo podržel.
Myslím si, že jsem to potřeboval proto, abych se chytil a nějak to nepřeceňoval. Při prvním zákroku bylo nejdůležitější co možná nejrychleji změnšit úhel a dostat se k protihráči. Roztáhl jsem ruce, nohy a zaplať pánbůh za to, že mě trefil. Při druhém zákroku se mě snažil Kraut obstřelit, ale naštěstí jsem to chytil. Ale hlavně, že se vyhrálo.

Hrajete jiným systémem. Jak moc si dirigujete hráče před sebou?
Kluci vědí, co mají hrát. Ale je fakt, že zezadu to dobře vidím, takže se snažím jim popřípadě něco říct. Ale to patří ke gólmanovi. Ale ještě jednou říkám. Kluci vesměs vědí, co mají hrát a já už to jen tak dolaďuju.

Přišlo přes čtyři tisíce diváků. Co tomu říkáte?
V době, kdy jsou dovolené, v Liberci byla Benátská noc a zápas dávali v televizi, je to pěkná návštěva. Doufám, že to bude lepší a lepší.

Co pro vás znamená první vítězství?
Zklidnění. Když se první tři kola nevyhrávají, tak jste pod tlakem, lidi a vedení jsou naštvaní a i my jsme sami na sebe naštvaní taky.