„První mistrovské utkání jara jsme nezvládli, domácí Mimoň byla od prvního hvizdu lepším mužstvem," zhodnotil výkon hostujícího celku jeho vedoucí Petr Kopal.

V úvodním zápase I.A třídy měli domácí více ze hry a rychlou kombinační hrou Desnou viditelně přehrávali.

Do vedení šli již v 5. minutě. A když zvýšili ve 36. na 2:0 po zbytečné penaltě, bylo zřejmé, že myšlenky Desné na bodový zisk se začínají rozplývat. „My jsme si v prvním poločase žádnou šanci na skórování nevytvořili.

Ve druhém poločase nás domácí opět zmrazili již ve 48. minutě třetím gólem po rychlé akci, po naší zbytečné ztrátě balonu na půlce hřiště," popsal další průběh zápasu Petr Kopal. Potom se ale hosté už osmělili a vytvořili si řadu šancí ke vstřelení gólu. Ovšem bídná koncovka po slibně vyhlížejících akcích byla proti.

V 59. minutě domácí zvýšili na konečných 4:0 po zbytečné chybě ve vápně hostujícího celku, kdy dvojice domácích byla důraznější a rychlejší než přihlížející početní přesila hráčů Desné.

„V dalším průběhu utkání jsme si my i domácí vytvořili několik „tutovek", ale střelci byli se zakončením na štíru. A tak šlo o konečný výsledek utkání.

„Za zmínku stojí výkon našeho gólmana Žanty, který svými zázračnými zákroky zabránil ještě vyšší prohře, pochválil brankáře Desné za jeho výkon Petr Kopal.

Za Desnou nastoupili: Žanta Nguyen, Rác, P. Kořínek, Šindelář Sekanina (38. Kopal), Mejsnar, V. Kořínek, Moc (46. Pivnička) Holman, Špaček.

Utkání rozhodovali sudí: Kowalík, Malena, Frýda. Přihlíželo čtyřicet fanoušků.

ŽK: 1 : 2 (Holman, Kopal), hrálo se bez červených karet.

Branky: Hanoušek 2, Řehák, Hřeben

Další utkání hraje Desná v sobotu 28. března od 15 hodin na domácím hřišti s Bílým Kostelem.