Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Branky padaly až v samotném závěru

Hejnice - Fotbalisté Desné remizovali v dalším kole Krajského fotbalového přeboru v Hejnicích, když utkání skončilo 1:1 (0:0).

29.9.2008

Fotbalové utkání. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Jiří Bittner

Hrálo se bojovné utkání, které ale nemělo potřebnou krajskou úroveň. „Diváci mnoho pěkných fotbalových momentů neviděli. Hráči obou mužstev působili ospalým dojmem, hra přinášela mnoho individuálních chyb a nepřesností,“ sdělil vedoucí celku Desné Petr Kopal.
Obě mužstva si byla až moc vědoma důležitosti utkání s nutností bodovat a nervozita svazovala všem hráčům nohy.

Hosté byli přeci jen aktivnější a v 10. min. po přihrávce Zelinky minul Pokorný branku domácích. Další šanci měli hosté ve 32. min., kdy centr z trestného kopu Zelinky minul trestuhodně hlavou Vokál. Domácí měli první vážnější šanci v 65. minutě, ale Smolný v dobré pozici minul Maňákovu branku. Vzápětí na druhé straně Vokál nezužitkoval šanci, kterou mu nabídl Hudec. „V 76. minutě sice dali domácí zásluhou Zoreníka branku, ale ta nebyla pro ofsajd uznána,“ sdělil Kopal. Vzápětí se blýskl hostující brankář Maňák, který v dobré pozici vychytal Šulce. Vzápětí neproměnili šance hostující Rác ani Honzák. Vše podstatné se událo v posledních dvou minutách.

„V 88. min. Honzák vybojoval v souboji míč, vybídl Pipka, ten přešel přes dva hráče domácích a předložil tutovku Vokálovi, který skóroval 0:1,“ popsal brankový okamžik Desné Kopal. Ovšem tři body si hosté nakonec neodvezli. V 90. min. dlouhý aut domácích nedokázal ve vápně odkopnout Pipek, míč se dostal ke Smolovi a bylo vyrovnáno.

Branky: 90. Smola – 88. Vokál. Rozhodčí: Dytrt. ŽK: 0:3. Diváků: 90.
Desná: Maňák – Pipek, Rác, Šimek, Janků – Hartman (88. Jech), Hlubůček, Zonyga, Zelinka (46. Hudec) – Pokorný (79. Honzák), Vokál.

Autor: Jiří Endler