Jablonec se do soupeře pěkně obul a hned první akce zaváněla brankou, kdy poslal míč do pokutového území Zabojník, ale střelecké pokusy byly zablokovány. Postupem času však jablonecký tlak ochaboval a první ostrý zákrok musel brněnský brankař Doležal vytáhnout až v 19. minutě, kdy po pěkném centru Drska hlavičkoval do středu branky Pekhart.

Pak přišly šance Brna, které nechtěně zakládali svými chybami jablonečtí hráči. Poprvé chyboval Loučka a Polách z dobré pozice trefil jen náruč dobře postaveného Špita. V 26. Huber pouštěl míč za sebe brankaři a přehlédl hned dvojici nabíhajících hráčů Brna, celou akci zažehnal až Drsek, který odvracel míč z branky již za překonaným brankařem. Špit se pak musel vyznamenat ještě proti umístněné střele Hušky, jenž šla přesně k tyči, ale chyběla jí razance.

Po půlhodině hry rozehráli zelení roh pěkným signálem a na jeho konci se zjevil na hranici pokutového území Pavlík, kterému bohužel jeho obávaná střela příliš nesedla a skončila mimo. Gól však přišel o sedm minut později. Jarolím poslal načechraný centr na značku pokutové kopu, kde stál zapomenutý Lafata a dostal dostatek času k přesnému zakončení - 1:0.

Jablonec pak ovládl hru a Brno se bránilo jen za pomocí rohů a odkopů do země nikoho. Na koně je mohla posadit v poslední minutě prvního poločasu opět další chyba nejistého Hubera, jenž ztratil míč na šestnáctce a Polách technickou střelou jen těsně minul.

Druhý poločas příliš šancí nepřinesl a ikdyž se oba celky snažili o rychlý přechod do útoku, akce zastavovalo příliš mnoho zkažených přihrávek. Zatleskat si tak příznivci Baumitu mohli jen při pěkném přímém kopu Jarolíma, který posadil míč na hlavu Drska, ale ten skončil nad.

V 57. minutě se povedla domácím souhra po ose Jarolím - Lafata, druhý jmenovaný poslal nádherný centr na malé vápno a Pekhartovi chyběl jen krok, aby míč sklepl do sítě.

Brno si ke konci vytvořilo územní převahu, ale mimo několika závarů po dlouhých míčích si šanci nepřipravilo. Ale protože neuspěli ani z brejku domácí, skončilo utkání těsným, ale velmi důležitým vítězstvím Jablonce.

Jiří Šálek www.fkjablonec.cz