Po třech výhrách za sebou přišlo pro Brodské vystřízlivění. Skalice byla od úvodu pohyblivější a hlavně míč hosty poslouchal.

Hned ve 3. minutě přišlo varování, když Aubrecht neuhlídal svého hráče, který se zjevil sám před Kopalem. Na druhé straně se do obrovské šance dostal Šefr, který se nejdříve pěkně uvolnil, ale poté brejk dva na jednoho totálně zazdil, když narazil na osamoceného hráče Skalice. Ve 12. minutě Maryško nepřesně rozehrál a po následné akci hostí přišel centr z pravé strany. A našel nepokrytého Martínka, který hlavou otevřel skóre 0:1.

ZASE BYL DOBRÝ CENTR

Hosté byli lepší, nicméně Brod mohl klidně ze dvou akcí vyrovnat. Jenže to by musel Aubrecht nebo Kotlár přesně přihrát na zcela volné spoluhráče před branku. Ve 30. minutě chyboval Kotlár. Hra se přesunula na pravou stranu Skalického útoku, odkud opět přišel centr před branku Brodu. A hosté Všetečkou vedli 0:2. Nutno dodat, že bránění brodské obrany bylo opět statické a asi nejvíce zaspal Aubrecht.

Ve 43. minutě totální zmar Brodu podpořili svým nedůrazem Kovář s Králem, kteří sice oba byli blíže k míči, ale hostující útočník vypadal proti brodským hráčům jako „formule 1".

A tak na Kopala mazali dva hráči Skalice, kteří pochopitelně sehráli akci do prázdné branky a Všetečka zvýšil na 0:3. Druhý poločas začal ošklivým faulem na Picka od loňského hráče Brodu Krause, který nyní hraje v týmu Skalice. Červená karta ho nemohla minout. V 59. minutě Brod Maryškem snížil. Další šanci na snížení měl na hlavě Kovář, ale branku minul. Jak jsou brodští hráči pomalí a nedůrazní ukázala 70. minuta, kdy Bezouška na dvakrát zvýšil na 1:4. V 77. minutě přišla další červená pro hosty.

Brod pak tlačil a byl to tlak jalový a bezzubý. Skalice tak bez problému třígólové vedení udržela. „Co říci závěrem? Chyběla nám rychlost, přesnost a hlavně nasazení. Nezvládli jsme zápas po všech stránkách," zhodnotil prohru trenér železnobrodský Jaroslav Kletečka.

Za tým Brodu hráli: Kopal, Aubrecht, (75. Štastný), Šilhán, Kovář, Král, Kotlár (46. Makula), Šimek, Maryško, Picek, Šefr, Kysela (46. Salaba).

Rozhodčí: Nádeník. ŽK: 0:2, ČK: 0:2. Diváků: 107