Skalice u České Lípy - FK Železný Brod 3:1 (0:1)

První poločas měl hostující tým pod kontrolou a byl lepší. Hned ve 3. minutě měl příležitost Svoboda. Zaslouženého vedení se hosté dočkali o tři minuty později, kdy se prosadil Šilhán 0:1. Ve 23. minutě postupoval sám na branku Šefr, ale, bohužel, to technicky nezvládl. Za další tři minuty ustál faul ve vápně Svoboda a následnou šanci mu nohou vyrazil domácí brankář. Pak Makula zahrával přímý kop ze strany a pokusil se překvapit domácího brankáře přímou střelou. Ale ten vytáhl výborný zákrok a zabránil domácí od dvougólové ztráty. Ve 30.minutě měl domácí Martínek tutovku, ale pálil do boční sítě. Pak Brod měl ještě několik brejkových situací, které nedokázal přesnou přihrávkou vyřešit. Ale i tak po poločase hosté zaslouženě vedli.

Do Doks už jeli hráči Hamrů v klidu. Bodový náskok v tabulce jim zajistil postup do vyšší soutěže.
Hamry mají pohár i divizi

Hned ve 48. minutě měl Brod další tutovku, kdy Šefr znovu postupoval sám na branku, ale tentokrát ho zradilo zakončení. Poté přišel desetiminutový výpadek hostujícího týmu, kdy došlo k obratu. V 53. minutě domácí vysokým míčem za obranu našli hlavu Bezouška, který krásně k tyči vyrovnal 1:1. Vzápětí domácí nastřelili břevno hostující branky. V 58. minutě přišel druhý gól Skalice, který byl prakticky totožný jako první. Znovu vysoký míč za obranu, opět hlavička Bezouška a opět krásný gól tentokrát pod břevno 2:1. Vzápětí mohl vyrovnat Šefr, ale domácí brankář vyrazil na roh.

V 63.minutě přišlo zbytečné vyloučení Kotlára, který byl nejprve faulován. Poté neunesl narážku domácího hráče, kteréhol následně hlavou udeřil do hlavy. V 64. minutě se blýskl zákrokem Kopal. Brod ani v deseti nerezignoval a snažil se něco s výsledkem udělat. Od vyrovnání domácí zachránil v 69. minutě exbrodský Kraus, který zázračným skluzem, který se otřel o tyč, vykopl míč před prázdnou brankou na roh. Za čtyři minuty přišel brejk do opuštěné obrany Brodu a Lebruška do prázdné branky zvýšil na 3:1.

Mužstvo Albrechtic odehrálo poslední mistrovské utkání v Košťálově

Pak měl ještě tutovku Svoboda, ale samostatný nájezd nedal. Brod hrál na riziko a dost často poté měli domácí šanci k brejku. Ale skóre se již nezměnilo. Hosté tak v pětizápasové nadstavbě skončili na druhém místě a celkově na páté pozici krajského přeboru.
„Dnes jsme opět hráli dobře, ale o lepší výsledek nás připravilo neproměňování šancí a hlavně herní výpadek na začátku druhého poločasu, kdy jsme na deset minut úplně odešli. Další zlomový moment bylo zbytečné vyloučení. Poté to v oslabení byla už taková divočina, kdy jsme sice měli šance, ale taky mohli inkasovat. Každopádně jsme mohli uhrát lepší výsledek Jinak za jarní sezónu musím naše hráče pochválit,“ uvedl za Brod Jaroslav Kletečka.

Branky: 53. a 58. Bezoušek, 73.min. Lebruška – 16.min. Šilhán
Rozhodčí: Bohata, ŽK: 1:2 ČK: 0:1 63.min. Kotlárt, Diváků: 38.