Brod po nezdaru v minulém kole krajského přeboru jel do Doks s cílem bodovat. A to i přesto, že se mu na půdě tohoto soupeře dlouhodobě moc nedaří. Zápas byl pro diváky dramatický. Již v 8.minutě sudí Kovářová neodpískala jasnou penaltu na Holečka. První šanci zápasu měl Frolík.

Domácí se rovněž brzy dostali do šance, a to po chybě brodské obrany. Ale naštěstí domácí střelec vysoko přestřelil. Poté si hosté nevěděli dvakrát rady s rychlostí domácích hráčů. Jednou z toho byla tyč a obrovský závar před brankou Brodu. Podruhé domácí hráč vyprášil rukavice brankáře Kopala. Brod přežil a dramatické situace se přenesly opět na druhou polovinu hřiště. Frolík znovu běžel sám na branku Doks, ale znovu střelecky selhal. Dobrou pozici měl Kotlár, ale branku těsně minul. I domácí měli opět slibné pozice, ale naštěstí dva úniky přes levou stranu brodské obrany špatně vyřešili.

A tak měl tutovku opět hostující tým, když Frolík dostal míč na hranici penalty, ale střelecký um znovu nepředvedl. Do kabin se šlo bez gólů. Druhý poločas navázal na ten první. Šancí trochu ubylo, ale i přesto jich bylo dost na to, aby nějaký gól padl. Brod měl velkou šanci, ale Kovář řešil velmi nadějnou situaci ukvapenou střelou do nebes. Doksy měly dvě tutovky, když domácí hráči postupovali sami na brankáře Kopala. Ten byl ale výtečný a nedovolil soupeři skórovat. Pak měl tutovku opět Frolík, ale ani na počtvrté svou příležitost promarnil. A když závěrečnou šanci nedali ani domácí, diváci se gólu v rušném zápase nedočkali.

V dalším kole uvidí fanoušci Brodu a také jabloneckého Mšena zajímavý duel. V neděli 18. října v 15,30 zajíždí mšenské A na železnobrodské hřiště. A bude o co bojovat, obě mužstva si musí bodové skóre vylepšit.

Rozhodčí: Kovářová. ŽK: 5:5. Diváků: 120.

Sestava: Kopal, Šilhán, Berka (46. Kovář), Maryško, Kordík, Kraus, Kotlár, Močkovský (66. Picek), Šimek, Holeček, Frolík (88. Šefr).