FK Železný Brod – Slovan Frýdlant 1:1 (0:1)

Brod byl favoritem zápasu, ale Frýdlant se v poslední době zlepšuje, což dokázal i v tomto utkání. Hosté byli celkově pohyblivější. Evidentně větší pohyb bylo to, co naopak některým domácím hráčům v prvním poločase chybělo.

Větší šance v prvním poločase nebyly, ale nakonec gól padl do domácí sítě. „Ve 41. minutě přehlédl rozhodčí faul před velkým vápnem na Maryška, následně se míč dostal na hranici šestnáctky ke Stýbalovi, který přesnou ranou k tyči otevřel skóre zápasu na 0:1,“ okomentoval první gól sekretář Brodu Jaroslav Kletečka.

Ve druhém poločase se výkon domácího týmu podstatně zlepšil a Brod se dostal do tlaku. Ale hosté nevynechali jedinou příležitost k brejku, které pak byly velmi nebezpečné.

BRÁNILI SE ZUBY NEHTY

U Brodských se vyskytovaly náznaky šancí, ale do vyložených pozic Frýdlant domácí nepouštěl. Naopak hosté měli dva brejky, kdy při jednom naprosto osamocený hráč naštěstí nezpracoval míč před brankou a při druhém Kopal vytěsnil míč na roh.  „Brod předvedl krásnou akci v 72. minutě, kdy Šefr narazil míč na Makulu, který následně pěkným centrem našel Šimka. A ten perfektní hlavičkou usměrnil míč do šibenice na 1:1,“ popsal další gól Jaroslav Kletečka.

Po zaslouženém vyrovnání se oba týmy snažily strhnout ještě vedení na svou stranu. Brod měl několik příležitostí, kdy se dostal do vápna hostí, ale útočná fáze domácího zápasu byla v tomto utkání mizerná. A tak asi větší šanci měli hosté, kteří ji naštěstí poslali dva metry vedle.  Brod tak zakončil podzim spravedlivou remízou a má přes zimu na čem pracovat. Teď už Brodští připravují tradiční listopadový turnaj, Fondo Cup, který je oblíbený u mnoha okresních týmů.

Rozhodčí: Bohata. ŽK: 4:2. Diváků: 52. Brod: Kopal, Šilhán, Maryško, Novotný, Aubrecht, Kučera (50. Makula K.), Vanc, Kotlár T., Šimek, Kysela (62. Kotlár M.), Šefr M.