Brod po nečekané výhře v krajském fotbalovém přeboru, který sehrál v České Lípě, totálně zkolaboval v domácím zápase s poslední Lomnicí.

RYCHLE JE ZASTAVILI

Do Velkých Hamrů rozhodně nejel tedy jako favorit, ale tentokrát měli Brodští svůj lepší den a mile překvapili. V úvodu zápasu ukázali domácí převahu, kterou ale rychle utnul gól Močkovského ze 6.minuty. V 8. minutě mohl dát Kotlár míč před branku na zcela volného spoluhráče, ale, bohužel, zvolil kličku do strany a šance tak vyšuměla. Ve 20. minutě bylo rušno před brodskou brankou, když míč netrefili Šimek s Králem. Následný závar Brod naštěstí přežil.

SOUPEŘ JE PAK DRTIL

O chvíli později přišel druhý úder Brodu, když se ve 22. minutě trefil z hranice velkého vápna Holeček. Ve 28. zbytečně zpomalil nadějnou akci Šimek a z přečíslení tak nic nebylo. A ve 29. minutě v nadějné pozici hlavičkoval nepřesně Holeček. Kritické chvíle pro hosty přišly o jedenáct minut později, když tutovku neproměnil Barcuch a ve 41. minutě, když šance Hamrů po hlavičce skončila na břevně.

POLOČAS PATŘIL BRODU

V poslední minutě rozhodčí hostům neuznal gól po hlavičce Maryška, a to pro jeho ofsajd, přestože střelec byl přesvědčený, že tomu tak nebylo. Brod tak šel do kabin za dvougólového náskoku. Třetí branka brodského týmu přišla ve 47.minutě, když se prosadil Frolík. Domácí tým pak tlačil a zhruba po hodině hry to byl místy drtivý tlak. Brod ho ale ustál a v posledních dvaceti minutách již hru kontroloval. Ale měl rozhodně více šancí než domácí mužstvo Velkých Hamrů.

V 73. minutě měl ještě tutovku Holeček, ovšem brankář Hamrů se blýskl pěkným zákrokem. V závěru utkání Brod několik nadějných pozic ještě nevyužil, ale to ho již nemrzelo, protože tři body si zaslouženě odvezl.

Brod: Kopal, Aubrecht, Maryško, Král, Podstavek, Močkovský (87. Makula), Kotlár, T. Šimek, Picek (90. Javůrek), Frolík (70. Šefr), Holeček.

Velké Hamry: Štětkář, Šilhán, Mätzelt (67. Ferenc), Jiřikovský (31. Paldus), Kováčik (46. Bistiak), Dorničák, Hlubůček, Matocha, Linka, Barcuch, Vodrážka.

Rozhodčí: Špidlen. ŽK: 1:3. Diváků: 70