FK Košťálov - FK ŽBS Železný Brod 2:3 (0:1)

Jablonec n. N. Další důležitý zápas krajského přeboru Brod odehrál v nedalekém Košťálově. Hned v úvodu se protlačil k zakončení Picek, ale domácí brankář byl na místě. V 8. minutě měl soupeř standardní situaci a Brod nechal zcela volného domácího hráče, který naštěstí hlavičkoval nad branku. Těžký terén ubral na fotbalovosti zápasu a byl to spíše boj. Brod ale byl celkově lepším týmem. Dvakrát se dostal do volného prostoru Močkovský. Ale jednou pálil nepřesně a jednou z křídla špatně nahrál.

Ofsajd to prý nebyl

Ve 30. minutě Brod vstřelil branku, ale pomezní v tomto zápase vůbec nepřál. Odmávl Holečkovi ofsajd, který tedy jasně nebyl. Přesto zasloužené vedení přišlo, když Grebeníček ve 44. minutě našel za obranou Holečka, který vykouzlil první branku Brodu. Holeček svůj dobrý výkon potvrdil v 63. minutě, když se po samostatné akci dostal ke střele z vápna a přízemní ranou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Vypadalo to dobře, jenže přišel zbytečný faul v 65. minutě a standardní situace ze strany. Bohužel si vybral horší chvilku brankář Kopal, který podběhl vysoký míč a Piry z brankové čáry hlavou rychle snížil.

V 80. měl jasnou tutovku Šefr, do které se dostal díky Holečkovi. Jenže Šefr střelecky selhal, a to i při dorážce. Nedáš dostaneš opět platilo. Prakticky vzápětí po šanci Šefra přišel faul Berky na velkém vápně. Následná střela domácích skončila na tyči a odražený míč posunul dobíhající hráč soupeře před prázdnou branku, kde stál, dle názoru hostí, v ofsajdu Houžvička, který míč dostal do sítě Brodu.

Bylo to pak drama

Tentokrát sudí gól posvětil, a tak to bylo 2:2. Závěr zápasu byl nervózní a dramatický. V 88. zaúřadoval druhý pomezní. Brod měl ze strany výhodu standardní situace. Grebeníček našel hlavu Aubrechta, který by snad poprvé v životě vstřelil gól hlavou. Jenže pomezní to nedopustil a odmávl ofsajd, který záznam potvrdil, že zcela evidentně nebyl.

Každopádně gól k velké nevoli hostí neplatil. V 89. neudržel nervy domácí Houžvička a po druhé žluté kartě byl vyloučený. Ve druhé minutě nastavení měl Brod výhodu rohového kopu. Po něm se míč odrazil na velké vápno, kde Picek předskočil domácího hráče, a tak se dostal do střelecké pozice. A Picek se trefil náramně. Přesnou ranou k tyči definitivně rozjásal brodské hráče a příznivce, kteří dorazili v hojném počtu. Spravedlnost nebyla slepá a Brod tři zasloužené body nakonec tedy získal. pro sebe.

Za tým Železného Brodu nastoupili: Kopal, Grebeníček, Maryško, Abrecht, Kovář (46. Berka), Picek, Močkovský, Kotlár T. (66. Šimek), Král, Holeček, Šefr M. Rozhodčí: Paulus.

ŽK: 5:7. ČK: 1:0 (89. min. Houžvička).

Branky Brodu: 44. a 63. Holeček, 90 + 2 Picek).