On dnes určitě ví, co měl dělat a co dělat neměl. Dobrá škola, ale ve fotbale se to prostě stává. Takže ten fotbal pro domácí začal za stavu 0:2 ve 14.minutě Jakoby si hráči uvědomili, že takhle teda ne. Rada je neučí parkovat autobus před vápnem a stále jim vtlouká do hlav starou pravdu, není nutné mít příliš strachu před velkými zvířaty. A hráči jakoby mu po té nešťastné 14.minutě uvěřili a rozehráli partii, která hřála na duši.

Petr Rada.
Petr Rada: Věděli jsme, kde má Dynamo slabiny

Dynamo momentálně asi není týmem z dob Blochina, nicméně je to stále velkoklub s dobrým jménem, které ho také katapultovalo při losu do prvního koše. A Trávníkův motor se rozjel, Jovovič chytil slinu, Lischka za úvod zápasu zapomněl a ono to najednou klapalo. Jablonečtí hráči si to se svým soupeřem prostě rozdali na férovku, zápas získal grády a i když pořád šla z hráčů kolem Cygankova tak trochu hrůza, k ničemu velkému je nepustili a naopak, Trávník a spol. se do toho pustili s takovou vervou, že v půlhodině snížili gólem Hovorky po Trávníkově rohu. Po tom gólu sice hosté přidali, měli šanci po výborné akci Cygankova, ten posadil centr na hlavu Bujalskije, ale Hovorka nejhoršímu zabránil.

Určitě ví, co měl dělat a co dělat neměl. Dobrá škola, ale ve fotbale se to prostě stává. Takže ten fotbal pro domácí začal za stavu 0:2 ve 14.minutě Jakoby si hráči uvědomili, že takhle teda ne. Rada je neučí parkovat autobus před vápnem a stále jim vtlouká do hlav starou pravdu, není nutné mít příliš strachu před velkými zvířaty. A hráči jakoby mu po té nešťastné 14.minutě uvěřili a rozehráli partii, která hřála na duši.

Zápas 2. kola skupiny K Evropské ligy mezi týmy FK Jablonec a FK Dynamo Kyjev se odehrál 4. října na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou. Na snímku zleva David Hovorka a Mykola Shaparenko.

O poločase se mezi fandy hodně diskutovalo o tom, co Dynamo po přestávce spustí. Ale on spustil Jablonec, tempo se ještě zvýšilo a aktivita byla jasně na domácí straně. Trávník pálil nejčastěji, ale ke štěstí přišla až jeho podrážka po opravdu výtečné akci Masopusta. Lukáš sebral soupeři u půlky balon, rozbalil to přímo na bránu, ve vápně si narazil s Ivanieksem, stihl odcentrovat před bránu a právě ta podrážka Trávníka poslala míč přes ruce ukrajinského beka za Bojkova záda na 2:2!

Na tiskové konferenci před zápasem Evropské ligy mezi FK Jablonec a Dynamo Kyjev potvrdil kapitán týmu Tomáš Hübschman i trenér Petr Rada, že budou hrát svůj fotbal a bojovat o každou šanci vyhrát.
Kapitán FK Jablonec Tomáš Hübschman: Co budu vědět, to řeknu

Ale ani to domácím nestačilo a dále tvrdě dotírali na Dynamo ve snaze zvrátit stav ve svůj prospěch. To se sice nepodařilo, ale ten euforický potlesk ochozů přišel právem! Byl to fotbal jak má být, hráči byli aktivní, vydali se ve prospěch hry a na to se vždycky dobře kouká. A ten bod nakonec hřeje i když ta vzpomínka na těch prvních 14.minut. Závěrem: byl to báječný fotbalový večer, díky pánové !