Můžete říci, s čím jste šli do zápasu?

Nechtěli jsme se nechat Spartou od začátku zatlačit do defenzívy. Tomu jsme zpočátku zabránili, ale po třiceti minutách jsme se zatáhli a do konce zápasu jsme hráli hrozně, když to řeknu česky, tak jsme byli pos… Vůbec jsme nevylezli, vůbec jsme nehráli náš fotbal, a z toho také vyplynulo, že se Spartě podařilo dát góly, které byly po našich velkých chybách.

Takže hlavní důvod prohry vidíte v naší slabé aktivitě hrát dopředu?

Jistě. Vždyť jsme tam Lafatu nechali úplně samotného. Všichni jste viděli, jak to měl proti dvěma až třem obráncům těžké. Sparta si dokázala míč rozehrát, zatímco my jsme dělali chyby.

Ale začátek nebyl tak špatný.

Nebyl. Hráli jsme naši hru, chodili dopředu a vypracovali si dvě dobré šance, ale Sparta postupně přidávala na pohybu a aktivitě a začala nás přehrávat.

Můžete přiblížit, co se dělo o přestávce v šatně?

Řekli jsme si, že se musíme vrátit k začátku zápasu a k tomu, co jsme řekli před zápasem. A zase opakuji, být aktivní ve hře dopředu a nenechat hráčům Sparty dostatek prostoru, ale sám jste viděl, jak to dopadlo. Hráli jsme strašně špatně, nic jsme nestíhali.

Takže hlavní problémy prohry vidíte ve výkonu týmu?

Určitě. Na druhé straně však nesmím zapomenout na Spartu, která nás postupně přehrála a prakticky jsme se zase vzchopili až po druhé brance. Takže hrála dobře, ale i díky nám. Naším výkonem jsme jí vítězství usnadnili.

Proč jste zápas zřejmě neunesli?

Tak máme tam nějaké sice talentované, ale nezkušené hráče, a to dnes bylo znát. Ale na to se vymlouvat nechci, hráli jsme všichni špatně. My vyhráváme jako tým, a také jako tým prohráváme.

Bylo hodně znát, že nenastoupili ofenzivní hráči Vošahlík a Haurdić?

To bych snad ani neřekl. My jsme si pořádně nepřihráli, a když jsme si vypomohli dlouhým balonem, tak si ho domácí obránci sebrali a okamžitě to hráli dopředu.

Jak se brání Wilfried?

Také je to zkušený hráč a brání se těžko. Trefil se hezky, ale tam jsem ho nechal za mými zády, dostal se sám před Špita a prostřelil ho.

Také první gól byl hodně laciný.

Souhlasím. V našem vápně si dělali, co chtěli. Nikdo jim nebyl schopen balon sebrat a nakonec skončil v brance.

Takový výkon by proti Liberci asi nestačil.

Samozřejmě, musíme se zlepšit o sto procent.